Świętujemy I urodziny nadania imienia Żubra Pompika PDF Drukuj Email
piątek, 22 maja 2020 13:31, odsłon: 1052

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Dzień 31 maja jest dla naszej placówki wyjątkowy. Tego dnia mija bowiem rok od nadania imienia dla naszego przedszkola. Jesteśmy dumni, że nosimy imię Żubra Pompika, bohatera książek pana Tomasza Samojlika. 31 maja ubiegłego roku świętowaliśmy wspólnie z zaproszonymi gośćmi. W związku z tym, że nasze przedszkole na razie pracuje zdalnie, a chcielibyśmy wrócić wspomnieniami do chwil sprzed roku, mamy dla Was, Drodzy Rodzice i Kochane Dzieci, dwie propozycje.

Pierwsza z nich to wspólne rodzinne śpiewanie.

Dzieci wiedzą, że każdą przedszkolną uroczystość, rozpoczynamy wspólnym odśpiewaniem hymnu przedszkola. Ponieważ jest to teraz niemożliwe, zachęcamy Was do rodzinnego zaśpiewania hymnu przedszkola w domu. Tekst i melodię hymnu znajdziecie na naszej stronie internetowej. Śpiewajcie głośno, donośnie, z mamą, tatą, siostrą lub bratem. Śpiewać każdy przecież może! I nieważne, czy wyjdzie Wam to „lepiej, czy też trochę gorzej” (cyt.)

Druga propozycja to galeria prac plastycznych pt.: „Pompik i przyjaciele”.

Narysujcie, namalujcie lub wyklejcie Żubra Pompika oraz zwierzątko, które jest symbolem waszej przedszkolnej grupy. Jeśli chodzicie do „Jeżyków”, narysujcie jeżyka; jeśli jesteście „Wiewiórkami” – niech na waszej pracy znajdzie się ruda kita. Technika i format pracy są dowolne.

A więc do dzieła! Nagrywajcie i rysujcie, a potem wszystkie artystyczne cudeńka przysyłajcie na adres:

Jolanta Wołkowycka ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ). -  zamieścimy je na stronie internetowej przedszkola.

Zespół do spraw nadania imienia:

A. Hałaburda, A. Trusiewicz-Kolinko, E. Wołkowycka, J. Wolkowycka, A. Prokopiuk

HYMN PRZEDSZKOLA

Pompik, Polinka, Porada, Pomruk,

Porada, Pomruk, Porada, Pomruk,

To bohaterzy są czterech pór roku,

Czterech pór roku, hej!

Żubry królami są naszej puszczy,

Są naszej puszczy, są naszej puszczy,

Zajączki, sarenki, jeże, wiewiórki

Jeże, wiewiórki, hej!

Fajne żuberki mają przygody,