Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Przedszkolna Galeria Domowych Pomysłów cz. II PDF Drukuj Email
czwartek, 21 maja 2020 06:17, odsłon: 333

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

To już II część naszej Przedszkolnej Galerii Domowych Pomysłów. Warto dodać, że coraz chętniej przysyłacie zdjęcia i dzielicie się swoimi poza przedszkolnymi doświadczeniami. Opisujecie treści „złapanych” często w locie ujęć, komentujecie dość inną niż do tej pory sytuację w domu, opowiadacie o motywacji dzieci do naszych, cotygodniowych propozycji. Zaskakujecie nas swoimi pomysłami, profesjonalizmem w fotografowaniu dzieci i co jest miłe - większą aktywnością.

 

Zapraszam do obejrzenia zdjęć:

Jola Wołkowycka

 

Przedszkolna Galeria Domowych Pomysłów

 

Świat przyrody od zawsze fascynował wszystkich i dużych i małych… Las, pole, ogród, łąka to tylko wybrane miejsca, które można poznać bliżej. Zawsze można zaobserwować coś lub kogoś. Zwykły kamień, napotkane drzewo, kwitnące lub już przekwitające mniszki lekarskie... Różnorodność roślin i zwierząt staje się niezwykła w oczach ciekawych wszystkiego dzieci.

Rowerowe podróżowanie sprzyja ekologicznym wyprawom.

Szóstka (6) – za wybór środka transportu!!!

 

           

   

  

 

 

 

 

Co robią dzieci w domu gdy się dobrze bawią? W wir zabawy idą klocki, puzzle, układanki, książki… Zaobserwować również można zabawę w teatr, manipulowanie materiałem sensorycznym oraz gimnastykę domową.

„Pracusie” zakładają zielone ogródki a nawet sprzątają w domu. Kto by pomyślał…

 

   

   

   

     

             

 

Nasze dzieci nawet podczas nieobecności w przedszkolu pamiętają, że są Polakami. Znają symbole narodowe, wiedzą jakie są barwy ojczyste i potrafią przepięknie zilustrować  polskie godło.

 

 

 

Z okazji 100 urodzin Jana Pawła II jeden z naszych wychowanków przysłał nam również nagranie „Barki” – ulubionego utworu papieża. Konrad, Brawo!!!  Za odwagę, przepiękne wykonanie i pamięć. Posłuchajcie:      

 

images/stories/aktualnosci/0000/20.05.21_piosenka_dla_papieza.mp4

 

 

Większość dzieci lubi się fotografować. Stąd też nie powinny nas dziwić ich różnorodne oblicza, kreacje, miny, pozycje…

 

   

 

Twórczość plastyczna dzieci w wieku przedszkolnym jest jedną z głównych, ulubionych aktywności naszych pociech. To widać również na zamieszczonych zdjęciach. Możemy podziwiać różnorodne techniki plastyczne, zaangażowanie dziecka oraz ilość wykonanych prac. Gratulacje!

 

 

 

 

 

 

 

Razem z rodzeństwem nigdy nie można się nudzić. Oczywiście, że bywa różnie (rodzice to wiedzą najlepiej) ale tak czy inaczej łatwiej wymyślić nową zabawę, bez „dokuczania dorosłym" mamy towarzysza zabawy a i czasem można się do siebie przytulić…

 

 

 

 

 

   

 

 

Kto ma swoje podwórko jest szczęściarzem!  Wiem o czym mówię… Szczególnie obecnie, gdy jest ciągle tyle ograniczeń. Huśtawki, piaskownice, drzewa w sadzie to nie są jedyne miejsca zabaw dzieci. Jak się okazuje można wykorzystać również kałuże przed blokiem, krawężniki i kostkę chodnikową tuż obok. A gdy się założy na nogi rolki lub pojedzie rowerem a nawet traktorem, to ho, ho?

 

 

 

 

 

Tak zwana "praca w książkach"

Ten „domowy obowiązek” ma się różnie… Gdy nie ma w pobliżu swojej pani z przedszkola a w domu przecież można robić wszystko co się chce to…. nie każdy przedszkolak ma dość motywacji by pracować tak jak wcześniej w przedszkolu.

Dzieci, trzymam za Was kciuki. Dacie radę!

 

 

 

 

 

„W kuchni jak w prawdziwym laboratorium” – pisała pani Justynka w ostatnim artykule. Czy to prawda? Chyba tak, bowiem pojawiają się różne substancje: mąka, groszek, mięso; mieszaniny: ciasto, farby w słoiku oraz efekty tych „kuchennych doświadczeń”: bułeczki, parówki z keczupem… Ciekawe to laboratorium!!!

 

 

 

Niektórzy z Was - rodziców, przysyłając zdjęcia do naszej przedszkolnej galerii opatrują je swoistym tekstem, którego nie sposób nie wykorzystać. Nie dodając już niczego więcej zacytuję:

„Oprócz zadań domowych, staramy się codziennie przebywać na świeżym powietrzu. Naszą stałą trasą jest hajnowska leśna tryba, prowadząca do Krynoczki. W lesie Elizę interesują wszelkie żyjątka. Żuczki i pająki są najlepszymi okazami do obserwacji, a nawet inspiracją do urządzania na pniach ściętych drzew jadłodajni dla owadów :) Świat Puszczy Białowieskiej ma odzwierciedlenie w rysunkach. Temat ilustracji jest również koronawirusa, którego sfotografowałyśmy.” (mama Elizy)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information