Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Mania kubeczkowania PDF Drukuj Email
piątek, 15 maja 2020 07:45, odsłon: 208

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

 

Powoli kończą się pomysły na zabawę, coraz częściej od swoich dzieciaków „słyszę mamo nudzi mi się…”. Wszystkie puzzle ułożone, gry rozegrane po sto razy, ogrom rysunków wisi na ścianie i co dalej… Ponad dwa lata temu rozpoczęłam swoją przygodę z kodowaniem. Ostatnio w ramach odświeżenia swoich wiadomości wzięłam udział w szkoleniu z kodowania. I to był strzał w dziesiątkę, zastrzyk nowych pomysłów i nuda została odczarowana.

Zainwestowaliśmy w kolorowe kubki i ceratę, z której łatwo zrobiliśmy matę do kodowania, i zaczęło się… zabawa bez końca. Pomysły w małych głowach pojawiały się jak błyskawica.

Piramidy, wieże z kubków – układanie piramidy z kubeczków jest niesamowitym wyzwaniem nie tylko dla maluszków, starszaków, ale nawet dorosłych. Szczególnie jeśli konstrukcja jest dość skomplikowana. Samo układanie ćwiczy motorykę małą, koncentrację a przede wszystkim cierpliwość.

Piramidy z kubków – kodowanie – jest to pomysł dla bardziej zaawansowanych konstruktorów. Potrzebujemy kubków oraz kart pracy. Przy każdym wzorze znajduje się  legenda według, której budujemy wieżę z kubków.

Zakodowane kolorowe obrazki to świetny sposób na obrazowe przedstawienie dzieciom podstaw programowania. Do tej zabawy możemy wykorzystać matę kolorowe kubki lub kolorowe kartoniki. Młodsze dzieci robią obrazek według podanych współrzędnych, a starsze dzieci mogą spróbować zakodować obrazek samodzielnie odczytując współrzędne poszczególnych kolorów i zapisując je.

Zabawy z kubeczkami to mnóstwo kreatywnych pomysłów i pozytywnych emocji. Dzieciaki tworzą z nich niesamowite konstrukcje; mury, wysokie wieże, zamki dla rycerzy i księżniczek, bazy, domki, miasta i wiele innych.

Wiele pomysłów i inspiracji znajdziecie na stronach Edu Sens – Uczymy Dzieci Programować, Kodowanie na dywanie. A oto kilka przydatnych linków z kartami do kodowania.

http://kodowanienadywanie.blogspot.com/2019/05/zabki-sonka-motylematematyczne-wieze.html

http://kodowanienadywanie.blogspot.com/2018/12/z-paskiego-w-przestrzenneczyli-wieze-z.html

http://kodowanienadywanie.blogspot.com/2019/02/wiosenne-dyktanda-graficzne.html

 

Pozdrawiam Katarzyna Szerszunowicz

 

 


 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information