Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Rehabilitant radzi - ćwiczenia gimnastyczne w domu PDF Drukuj Email
środa, 13 maja 2020 08:54, odsłon: 227

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Ruch jest podstawowym bodźcem rozwojowym. Dzięki aktywności ruchowej dziecko poznaje otoczenie i opanowuje nowe umiejętności. Ruch wpływa stymulująco na rozwój dziecka. Jest jednym ze wskaźników rozwoju i zdrowia. Zapraszam do ćwiczeń w domu.

Ćwiczenie 1: /potrzebne przybory – kijek/

Dziecko siedzi po turecku z rękoma wyciągniętymi w górę. Dorosły stoi za dzieckiem trzymając nad nim kijek. Dziecko wyciąga ręce w górę starając się dostać palcami kijka. Dziecko nie może odrywać bioder od podłogi.

 

           

 

Ćwiczenie 2: /potrzebne przybory – kijek/

Dziecko leży na brzuchu z rękoma wyciągniętymi w przód i uniesionymi nad podłogą. Dorosły siedzi przed dzieckiem trzymając w dłoniach kijek uniesiony ok. 10cm nad podłogę. Dziecko wyciąga ręce w przód starając się dotknąć kijka. Dziecko nie może przy tym przesuwać nóg i bioder oraz odrywać klatki piersiowej od podłogi.

 

            Ćwiczenie 3:  /potrzebne przybory – kijek/

Kijek leży na podłodze przed rodzicem prostopadle do stóp. Dziecko stoi przodem do  dorosłego, z jednej strony kijka. Chwyta dorosłego za ręce, przeskakuje z jednej strony kijka na drugą obunóż. Dorosły ciągnie dziecko w górę pomagając przy przeskokach.

 

            Ćwiczenie 4: /potrzebne przybory – piłka gumowa do zabawy/

Dziecko siedzi po turecku z rękoma wyciągniętymi do boków. Dorosły stoi przed dzieckiem trzymając w wyprostowanych rękach piłkę. Rodzic puszcza piłkę, a dziecko stara się ją złapać zanim spadnie na podłogę.

 

Ćwiczenie 5: /potrzebne przybory – piłka gumowa do zabawy/

Dziecko siedzi na podłodze z nogami wyprostowanymi, z tyłu podpiera się rękoma o podłoże. Dorosły siada z boku dziecka w odległości ok. 1,5 metra trzymając w dłoniach piłkę. Rodzic toczy piłkę po podłodze tak, aby uderzyła w nogi dziecka. Dziecko unosi wyprostowane i złączone nogi unikając trafienia piłką.

 

            Ćwiczenie 6: /potrzebne przybory- piłka/

Dziecko siedzi na podłodze z nogami zgiętymi w kolanach i rękoma opartymi z tyłu o podłoże. Dorosły siada ok. 1,5 metra z boku dziecka, trzymając w dłoniach piłkę. Rodzic turla piłkę tak, aby uderzyła w biodra dziecka. Dziecko unosi biodra do góry unikając trafienia piłką.

 

 

 

 

          

  Życzę udanej zabawy i dużo zdrowia.

Łukasz Łukasiewicz -  rehabilitant


 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information