Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Pobawimy się w teatr? PDF Drukuj Email
środa, 06 maja 2020 08:34, odsłon: 182

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Zabawy teatralne są dla dziecka w wieku przedszkolnym nie tylko przyjemnym doświadczeniem. Teatr łączy w sobie wiele dziedzin twórczości artystycznej: literaturę, muzykę, taniec, ruch sceniczny i plastykę. Kontakt z nim już od najmłodszych lat pomaga rozwijać inteligencję emocjonalną dziecka. Improwizowane teatrzyki są sposobnością do kształcenia umiejętności wyrażania myśli, doskonalenia wyobraźni, empatii a także przyczyniają się do rozwoju słownictwa, dykcji.

Jak przygotować teatrzyk w domu?

Cóż… Jedynym ograniczeniem może tu być wyobraźnia.

Przykłady zabaw w teatr:

Żywy teatrzyk – tu dzieci odgrywają różne role używając różnych rekwizytów: patyk (czyli miecz), samodzielnie wykonana różdżka lub korona, ulubiona sukienka księżniczki… Mogą przedstawiać znaną historię lub, jeszcze lepiej – tą wymyśloną samodzielnie.

Teatrzyk kukiełkowy – kukiełki dzieci mogą wykonać niemal ze wszystkiego – drewniana łyżka, plastikowe sztućce, patyczki od lodów, słomki… Wystarczy je pokolorować, dokleić skrawki materiału, elementy wycięte z papieru lub po prostu – założyć starą skarpetkę na patyk.

Pantomima
Najprostsza w przygotowaniu forma teatrzyku. Rekwizytem jest ciało, a resztę dyktuje wyobraźnia.

Teatrzyk paluszkowy lub pacynkowy
Pacynki możemy bardzo łatwo wykonać ze starej, niepotrzebnej skarpetki. Wystarczy przymocować włosy z kolorowej włóczki, dorysować oczy i usta i już – mamy postać do teatrzyku. Ostatnio bardzo popularne stały się malutkie pacynki nakładane na palec, a nie na dłoń. Są one trudniejsze do wykonania, ale dzieci je uwielbiają.
Można także na każdym opuszku palca dziecka narysować pisakiem lub długopisem inną postać, teatrzyk polega wtedy na rozmowie paluszków.

Teatr cieni
Pamiętacie Państwo zabawy z rodzicami lub dziadkami w robienie cieni na ścianie? Odpowiednio układając ręce można wyczarować na ścianie obraz ptaka lub innej postaci. To magiczne...

 

Bogusia Wołodkiewicz

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information