Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Informacja dotycząca funkcjonowania żłobka i przedszkoli samorządowych PDF Drukuj Email
wtorek, 05 maja 2020 08:10, odsłon: 417

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że w dniu wczorajszym (4 maja 2020 r.) odbyło się spotkanie konsultacyjne, zorganizowane przez Burmistrza Miasta Hajnówka z dyrektorami żłobka i przedszkoli samorządowych oraz przedstawicielami Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Hajnówce, w sprawie dalszego funkcjonowania żłobka i przedszkoli samorządowych.

 

Na spotkaniu przeanalizowano wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30 kwietnia 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 (w załączeniu).

Przedmiotowe wytyczne nakładają na organy prowadzące, dyrektorów oraz pracowników żłobków i przedszkoli wiele nowych obowiązków oraz generują konieczność zmiany organizacji pracy tych placówek. Dyrektorzy, celem dostosowania liczby dzieci w grupach do wytycznych muszą ograniczyć ich liczebność do 12 dzieci, a w uzasadnionych przypadkach, za zgodą organu prowadzącego, maksymalnie do 14 dzieci w grupie, przy czym minimalna przestrzeń do wypoczynku, zabawy i zajęć dla dzieci w sali nie może być mniejsza niż 4 m kw na 1 dziecko i każdego opiekuna. Do placówki będą mogły więc uczęszczać wyłącznie dzieci obojga rodziców pracujących (dyrektorzy będą weryfikować spełnienie powyższego warunku na podstawie zaświadczeń z zakładu pracy przekazanych przez rodziców do dnia 18 maja br.).

Wytyczne obligują również organy prowadzące oraz dyrektorów przedszkoli i żłobków do przygotowania wewnętrznych procedur bezpieczeństwa na terenie placówki, zapewnienia środków higienicznych potrzebnych do bieżącego funkcjonowania przedszkola i żłobka, zapewnienia dodatkowych pomieszczeń dla dzieci, a także wyposażenia tych pomieszczeń, zaopatrzenia pracowników w indywidualne środki ochrony osobistej (jednorazowe rękawiczki, maseczki, ewentualnie przyłbice, nieprzemakalne fartuchy z długim rękawem), itp. Realizacja powyższych zaleceń jest czasochłonna i wymaga poniesienia wielu dodatkowych nakładów finansowych.

W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa Państwa dzieciom oraz pracownikom placówek ustalono, że otwarcie żłobka i przedszkoli samorządowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Hajnówka, będzie możliwe po wdrożeniu zaleceń wynikających z wytycznych. Przypuszczamy, że nastąpi to nie później niż 25 maja br.

 

Jednocześnie informuję, że w związku z trwającą rozbudową Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce i prowadzonymi pracami również wewnątrz starej części budynku, placówka ta zostaje zamknięta do odwołania. Dzieci rodziców pracujących, które będą musiały zostać objęte opieką przedszkolną, będą mogły uczęszczać do Przedszkola Nr 1 w Hajnówce (ul. Jagiełły 7), do Przedszkola Nr 2 w Hajnówce (ul. Warszawska 2) lub Przedszkola Nr 5 w Hajnówce (ul. Reja 2 i ul. Armii Krajowej 24). Jeżeli prace zostaną zakończone przed rozpoczęciem wakacji również w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce zostanie uruchomiona grupa dyżurująca.

 

O wszelkich zmianach w funkcjonowaniu żłobka i przedszkoli samorządowych będziemy Państwa informować na bieżąco, między innymi za pośrednictwem witryny urzędu (www.hajnowka.pl).

Nadmieniamy, że decyzję w sprawie uruchomienia placówek niepublicznych podejmują ich organy założycielskie.

 

Wytyczne Przeciepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30 kwietnia 2020r.

images/stories/pliki/20.05.05_Wytyczne_przeciwepidemiczne_GIS.pdf

 

 

Jolanta Stefaniuk, Urząd Miasta Hajnówka

 

 

 

Zaświadczenia zabezpieczone w kopercie podpisanej imieniem i nazwiskiem dziecka można wrzucić do skrzynki stojącej w holu przedszkola lub do skrzynki pocztowej.

 

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika

Dorota Ewelina Durzyńska

 

 

 

 

 

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information