Moje pierwsze akwarium w słoiku. PDF Drukuj Email
wtorek, 05 maja 2020 06:44, odsłon: 644

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Zobaczcie jaka wspaniała zabawa! Akwarium jak prawdziwe – błękitna woda, wodne rośliny, kamyki, muszelki i nawet złota rybka!

Co potrzebujesz, żeby zrobić akwarium w słoiku?

– oczywiście słoik!
– woda (możesz także kupić glicerynę)
– niebieska farbka lub barwnik spożywczy
– plastikowe roślinki akwariowe
– kamyczki
– muszelki
– rybka/rybki
– opcjonalnie – brokat

Jak zrobić akwarium w słoiku:

Na dnie słoika układamy warstwę kamyczków i muszelki. Możemy wrzucić też większe kamyki, żeby łatwiej było nam „posadzić” rośliny. Skąd wziąć rośliny? Te na obrazku są ze sklepu zoologicznego. Rybka też, ale wy możecie zrobić je z plastiku, plasteliny... Wiem, że macie wiele ciekawych pomysłów i wymyślicie coś ciekawego. Barwimy wodę odrobiną niebieskiej farbki. Zamiast samej wody możemy naleć do słoika mieszankę wody i gliceryny. Wtedy możemy wsypać do słoika trochę brokatu – będzie to dodatkowa urocza atrakcja. Gdy w słoiku będzie gliceryna, brokat będzie opadał na dno wolniej.

Wesołej zabawy!

Ps. Jeżeli będziecie chciały pokazać swoje akwarium koleżankom i kolegom z naszego przedszkola, to zróbcie zdjęcie i prześlijcie je do Pani Jolina e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , a wtedy ukażą się one w galerii domowych pomysłów na naszej stronie internetowej.

Pozdrawiam wszystkich

Ania Olszewska