Przygoda z książką Elmer. PDF Drukuj Email
piątek, 17 kwietnia 2020 09:57, odsłon: 590

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

ELMER to słoń w kolorową kratkę. Zupełnie inny niż wszyscy jego przyjaciele i rodzina. Ma ochotę stać się słoniem zwyczajnym, szarym ale.... mu nie wyszło i to dobrze, bo wszystkie słonie bardzo lubią wesołego, kolorowego zawsze szczerze uśmiechniętego Elmera. Proponuję, byście wysłuchali wspólnie z dziećmi książki:

A teraz spróbujcie pobawić  się w słonie, wydawajcie odgłosy słoniowe i głośno tupcie – dzieci robią to znakomicie, poproście a Was nauczą:)

Książka porusza temat inności. Pokazuje jak możemy się pięknie różnić. Porozmawiajcie z dziećmi na temat książki:
czy Elmer był zadowolony ze swej odmienności?
czy miał pomysł na to, aby stać się znów szarym słoniem?
jaki byłby świat bez kolorów?
a w końcu czy inny oznacza gorszy?

W końcu każdy z nas może być takim Elmerem. Poszukajcie go w sobie, a odkryjecie, że czasem myślimy, że się różnimy od innych. Tę różnicę traktujemy często jako swoją słabą stronę, a można potraktować ją jako swój atut i wyjątkowość.

Uwieńczeniem tej pięknej historii będzie wasz własny recyklingowy Elmer.
Potrzebujecie do tego:
butelkę z rączką po mleku lub płynie do prania
coś do ozdabiania np. bibuła, kolorowy papier, materiały lub farby,
klej i nożyczki

1. Wytnijcie z butelki postać słonia