Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Zabawy wielkanocne dla całej rodziny PDF Drukuj Email
piątek, 10 kwietnia 2020 09:34, odsłon: 181

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

 

Okres Świąt Wielkanocnychto czas bardzo intensywnych przygotowań, trzeba połączyć pracę, sprzątanie, świąteczne zakupy, planowanie świąt, a w tym wszystkim znaleźć czas dla swoich pociech. Podczas wspólnie spędzanego czasu pomocne mogą okazać się proponowane wielkanocne zabawy, do wykorzystania w okresie przedświątecznym lub w czasie samych świąt. Prezentowane zabawy  są jedynie inspiracją, które, można dowolnie modyfikować, tak by dostosować je do wieku i możliwości dzieci.

1.Pierwsza zabawa to rodzaj jejecznych łowów, ukryte w ogrodzie lub w zamkniętej przestrzeni np. w pokoju jajka są poszukiwane przez najmłodszych w wyznaczonym miejscu. Mogą to być: jajka z niespodzianką, pisanki, plastikowe lub drewniane ozdoby świąteczne w kształcie jaj czy też jajeczka narysowane na kartonikach.

Zasady gry można urozmaicać. Potrzebne będą doniczki, duże kubki lub miseczki, które ułożone do góry dnem posłużą za skrytki. Za każdym razem zawodnicy kolejno mają szansę na znalezienie jajek przez trafne odkrycie doniczek. Na koniec liczymy zdobycze i nagradzamy najlepszego łowcę.

2. Taniec z jajkiem.Zabawa polega na tańczeniu wokół  jajek ze zawiązanymi oczami, tak aby je ominąć i nie nadepnąć na rozłożone przeszkody.

Innym wariantem tej zabawy może być taniec z jajkiem trzymanym na łyżeczce. Wygrywa ten zawodnik, który najdłużej utrzyma pisankę.

3. Turlanie jajka. Kto najszybciej przeturla jajko ugotowane na twardo? To propozycja zdrowej, zabawnej rywalizacji. Jajka turlamy za pomocą łyżki po wyznaczonej wcześniej trasie.

4. Łańcuch wyrazowy. Siadacie w kręgu i podajecie sobiePISANKĘ. Osoba, która rozpoczyna powinna wypowiadać słowo jajko, kolejna musi powiedzieć wyraz na o np. owad itd. Jajko wędruje od osoby do osoby. Trzyma je ten uczestnik, którego kolej na powiedzenie słowa. Wypowiadane wyrazy muszą być powiązane z Wielkanocą i wiosną. Młodsze dzieci mogą dla wyrównania szans tworzyć drużyny ze starszym rodzeństwem lub z którymś z rodziców.

5.Wielkanocna girlanda. Do girlandy wytnij z dzieckiem kilkanaście jajek, a potem je ozdób w dowolny sposób: kwiatki, kropki, paski itd. Kiedy jajka będą gotowe, przyklejcie  je do paska (zamiast jajek można wyciąć zajączki).Dekorację można przymocować do okna lub drzwi co będzie miłym akcentem nadchodzących Świąt.


Justyna Karpiuk

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information