Start Rok 2010/2011 Witamy najmłodszych przedszkolaków

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Witamy najmłodszych przedszkolaków
czwartek, 30 czerwca 2011 22:22, odsłon: 1495

0035_mini28 czerwca 2011r. w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce odbyło się spotkanie adaptacyjne dla dzieci nowoprzyjętych do przedszkola. Dzieciom towarzyszyli najbliżsi: rodzice, rodzeństwo, a nawet dziadkowie.

Pani Dyrektor Dorota Durzyńska,  w sali „maluszków”, serdecznie powitała wszystkich gości i przedstawiła nauczycielki, które będą pracowały z ta grupą dzieci: Krystynę Kowalską i Joannę Ruszuk.

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu każdego dziecka . Dla wielu z nich oznacza to pierwsze kontakty z dużą grupą rówieśników, rozstanie się z najbliższymi osobami i funkcjonowanie w nowym środowisku. Pomagając dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy podczas pierwszych dni pobytu w przedszkolu, jak co roku zostało zorganizowane takie spotkanie. Spotkania te odgrywają ogromną rolę w budowaniu pierwszych pozytywnych obrazów , z jakimi dziecko kojarzy sobie przedszkole…

Wspólne zabawy z kolorową chustą, tańce, piosenki, inne zabawy integracyjne, pierwszy spacer z „wężem” Marcelem – pozwoliły dzieciom i rodzicom zapoznać się z przedszkolem, starszymi przedszkolakami i nauczycielkami. Uroczystego charakteru nadał spotkaniu występ „starszaków”, którzy zaprezentowali zdobyte w przedszkolu umiejętności wokalne i taneczne.

Miłą niespodzianką dla dzieci były kolorowe naklejki „Przedszkolak Przyjaciel”, które wywołały wiele radości. Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia 1 września w przedszkolu !!!

Joanna Ruszuk

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information