Start WIEWIÓRKI Wielkanoc

poniedziałek, 06 kwietnia 2020 20:01, odsłon: 619

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

Temat: Wielkanoc

Treści edukacyjne uwzględniają również możliwości dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Bloki tematyczne został opracowane przy współpracy z nauczycielem współorganizującym.

Propozycje zabaw dla dzieci:

•    Dzieci słuchają wiersza czytanego przez Rodzica A. Widzowskiej „Wielkanoc”

Kurko, proszę, znieś jajeczka,
śnieżnobiałe lub brązowe,
ja z nich zrobię na Wielkanoc
cud-pisanki kolorowe.

Do koszyczka je powkładam,
z chlebkiem, babką lukrowaną,
potem pójdę je poświęcić
z bratem, siostrą, tatą, mamą.

Przy śniadaniu wielkanocnym
podzielimy się święconką
i buziaka dam mamusi,
zajączkowi i kurczątkom.

„Śmigus-dyngus!” – ktoś zawoła,
tatę wodą popryskamy,
mama będzie zmokłą kurką,
bo to poniedziałek lany!

Spróbujcie odpowiedzieć na pytania:
− Z czego robi się pisanki?
− Co wkładamy do koszyczka wielkanocnego?
− Co robimy w lany poniedziałek?
− Co wam się kojarzy ze świętami wielkanocnymi?
•    Posłuchajcie Wspólnie piosenki pt. „Pisanki, pisanki, jajka malowane” Spróbujcie narysować na kartce pisanki, o których jest mowa w piosence.

•    Zajęcia przyrodnicze: Zakładamy hodowlę rzeżuchy. Potrzebujemy spodek, watę, nasiona rzeżuchy, woda. Przypomnienie, czego potrzebują rośliny, żeby rosnąć.
•    Zabawa ruchowa Gdzie jest pisanka? Rodzic chowa pisankę w dowolnym miejscu . Dziecko ma za zadanie odnaleźć ją na podstawie wskazówek ciepło – zimno.
•    Praca plastyczna Kurczaczki i Baranki z kół. Koła żółte i białe, kuleczki z waty, kolorowe kartki, klej nożyczki. Podpowiedz w linku poniżej.

•    Masażyk Pisanka. Dziecko (pisanka) siada na dywanie w siadzie skrzyżnym, rodzic  siada za nim, w siadzie rozkrocznym, i na plecach rysuje wzory : paski poziome, paski pionowe, kropki, kratkę itp. Zamieniamy się miejscami.
•    „Wielkanocne motywy”  Wyprawka plastyczna,3 - latki karta 8, Dzieci: − malują palcami kolorowe szlaczki na rysunkach jajek; 4-latki  karta 9, Dzieci: − wypychają obrazek kurczątka, składają go i sklejają według instrukcji.
•    Karty pracy w podręczniku 3-latki – 11; 4- latki – 28- 31.

Pozdrawiamy serdecznie
Katarzyna Szerszunowicz, Urszula Augustynowicz  i Swietłana Oleszow