Start ZAJĘCIA ZE SPECJALISTAMI Zabawy sensoryczne

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Zabawy sensoryczne PDF Drukuj Email
wtorek, 31 marca 2020 21:12, odsłon: 680

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

 

Zabawy sensoryczne

Iwona Gierasimiuk - terapeuta Integracji Sensorycznej

Oto kilka zabawa propozycji domowych zabaw dotykowych:

 

1.     Sypka tablica

Potrzebujemy tacę ,mąkę, kaszę mannę lub piasek. Wysypujemy cienką warstwę i możemy już pisać i rysować. Taca powinna być w ciemniejszym kolorze aby rysowane znaki były bardziej widoczne.

2.     Zabawy z pianką do golenia.

To bardzo lubiana zabawa przez dzieci a i niektórych dorosłych. Potrzebujemy zwykłą piankę do golenia, kawałek ciemnej foli lub podłogę z terakoty. Wyciskamy piankę rozsmarowujemy wspólnie z dziećmi dłońmi i możemy również po takiej tablicy pisać rysować. Dzieląc powierzchnię na dwie części możemy rysować sobie kształty do odwzorowywania. Po zakończonej zabawie dajemy dziecku odrobinę wody , małą ściereczkę i zachęcamy do sprzątania. Podłoga odświeżona  i pachnąca łazienka dziecko szczęśliwe. Jest to dobra zabawa dla taty z dzieckiem.

3.     Ścieżka sensoryczna.

To bardzo dobra zabawa dla bosych nóg. Na podłodze przygotowujemy trasę składającą się z powierzchni o  różnych strukturach. Mogą to być futerko, frotta, szorstka wycieraczka, satyna, karton, worek z ryżem, gąbka, tektura falista, folia bąbelkowa i co tylko jeszcze znajdziemy w domu. Spacerowanie taką ścieżką rozwija nie tylko zmysł dotyku ale również dzięki kolorom stymulowany jest wzrok, a wydające różne dźwięki faktury pobudzają słuch.

Zachęcam państwa do skorzystania z  proponowanych zabaw sensorycznych ponieważ dadzą one wiele radości waszym dzieciom i są dobrym sposobem spędzeniem tak trudnego czasu  w domu. Proponuję również włączenie dzieci do robienia porządków wiosennych i przedświątecznych ponieważ większość tych prac to są również zabawy sensoryczne. Połączmy więc przyjemne z pożytecznym. Może wolniej będzie iść nam sprzątanie ale pomożemy dzieciom w rozładowaniu w sposób prawidłowy ich energii bez wychodzenia z domu.

 

Terapeuta Integracji Sensorycznej Iwona Gierasimiuk.

 

 


 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information