Start RELIGIA PRAWOSŁAWNA Jak nazywają się przedmioty, które znajdują się w środkowej części cerkwi?

Jak nazywają się przedmioty, które znajdują się w środkowej części cerkwi? PDF Drukuj Email
wtorek, 31 marca 2020 08:36, odsłon: 541

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

W środkowej  części cerkwi widzieliście dużo różnych przedmiotów: anałojczyk, na którym leży ikona, podświecznik – na nim stawiacie świece, łammpadkę, która pali się przed ikoną, Święty Krzyż, chorągwie (sztandary cerkiewne) – wasi dziadkowie albo tatusiowie trzymają je  jak chodzimy dookoła cerkwi, Golgotę (ukrzyżowany Jezus Chrystus, Święta Maria, umiłowany uczeń Jezusa – św. Jan), Ewangelię- najświętszą księgę, panikadiło (żyrandol w cerkwi).

Spójrzcie na obrazki i nazwijcie przedmioty:

Powtórzcie z rodzicami wiersz:

Łampadka

Łampadka w domu cicho sięświeci…

Przed ikonąstanęły dzieci.

O zdrowie dla mamy i taty poprosiły

I wszystkim za wszystko podziękowały.

Dzieci 6- letnie- spróbujcie narysować wybrany przedmiot.

Eugenia Kazimiruk