Start Rok 2019/2020 Zabawy z masą solną

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Zabawy z masą solną PDF Drukuj Email
czwartek, 26 marca 2020 21:27, odsłon: 240

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

 

Masy sensoryczne i plastyczne uwielbiam nie mniej niż dzieci. Jedne pachną, inne szokują konsystencją, relaksują i wciągają do niekończącej się zabawy maluszki i starszaków. Niezależnie od wieku naszych przedszkolaków – wszyscy chętnie po nie sięgają. Ciapkanie się w różnego rodzaju cudach ma pozytywny wpływ na małą motorykę, wycisza i pobudza wyobraźnię.

Najbardziej popularną i najłatwiejszą ze znanych mi mas jest masa solna. Przepis – banalny, składniki – dostępne w każdym domu, zabawa – doskonała.

Składniki:

•    1 szklanka mąki

•    1 szklanka soli

•    ½ szklanki wody

 

Przygotowanie:

Mąkę mieszamy z solą. Wodę dodajemy ostrożnie, nie całą na raz. Ciasto powinno mieć konsystencję zbliżoną do ciasta na pizzę.

Wykorzystanie:

Co można zrobić z masy solnej? A czego nie można? – tak powinno brzmieć pytanie. Można niemalże wszystko – masa zastyga w zależności od grubości od kilku godzin do kilku dni. Można dodać do niej barwniki i olejki zapachowe, po zastygnięciu można malować ją farbami (farba blednie, wchłania się), pisakami, pastelami…

Ja wspólnie z córkami wykonałam ozdoby wielkanocne. Ciekawa jestem waszych pomysłów. Zapraszam do kontaktu mailowego, mój adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Jeśli macie ochotę spróbować innych mas, slimów, glutów i gniotków, polecam stronę

https://panimonia.pl/2018/01/23/masy-sensoryczne-plastyczne-przepisy/

 

Dobrej zabawy!!!

Bogusia Wołodkiewicz

 


 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information