Start Rok 2010/2011 Dzieci - mamom w dniu ich święta

Dzieci - mamom w dniu ich święta
czwartek, 02 czerwca 2011 09:33, odsłon: 1657

0031_mini„Dzieci - mamom w dniu ich święta” - Przedszkolaki z grupy II wraz z panią Agnieszką 25 maja uczciły święto mam.

Matka, mama, mamusia, mateńka, mateczka, mamuśka, matula, mamusieńka, jakże to piękne słowo, i z pewnością pierwsze w życiu każdego z nas, zarazem najłatwiejsze do wymówienia przez dziecięce usta.

Matka - to jedno słowo, a ileż kryje w sobie treści, ileż każdemu z nas kojarzy się myśli i uczuć na dźwięk tego słowa.

Zapewne każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że dała nam największy skarb-życie.

Dzień Matki obchodzony jest 26 maja, w okresie rozkwitania najpiękniejszych kwiatów. niech one będą dowodem wdzięczności  i szacunku należnego każdej Matce.

„Mama”

Mamo – namalowałam ci obrazek, zupełnie sama

Na tym obrazku jesteśmy razem

Ja – twoja córka i ty – moja mama.

Jesteś piękna, ładnie ubrana

Rysowałam cię przecież od rana

Tylko wcale mi tutaj nie wyszło

Że ty mamo jesteś bardzo kochana”

Tym wierszem Ola Wasiluk rozpoczęła część artystyczną. Dzieci recytowały swoim mamom wierszyki, śpiewały piosenki. Dorotka z Julą w roli mam, oraz Gabryś jako narrator przedstawili zabawną scenkę. Następnie wszystkie dzieci zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły mamom laurki i bukieciki z konwalii. Aby było jeszcze weselej, odbyły się konkursy. Dziecko miało za zadanie nakarmić swoją mamę kisielkiem. Taka zamiana ról; na zdjęciu mama ze śliniaczkiem karmiona przez Paweła. Aj smaczny kisielek!!! Inne zadanie polegało na szybkim obraniu pomarańczy. A kolejne, chyba najtrudniejsze zadanie, to było odnalezienie swojego dziecka mając zawiązane oczy. Po wspólnym tańcu nadszedł czas na słodki poczęstunek i zdjęcia. Słoneczka i biedronki miały uśmiechnięte minki, co świadczyło, że  spotkanie się udało.

Wszystkim mamom, sobie także, życzę zadowolenia z dzieci, dużo uśmiechu i samych słonecznych dni, bez zmartwień i trosk. Tego wszystkiego i jeszcze więcej życzę przez całe życie…

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch