Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

A może odrobina angielskiego? PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 marca 2020 14:29, odsłon: 194

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

Zabawa z językiem angielskim wpływa na rozwój twórczego myślenia, wspiera ciekawości, aktywności i samodzielności dzieci. Nasz angielski nie musi być idealny, by bez najmniejszego problemu poradzić sobie z prostymi zabawami. Zapraszamy do wspólnej zabawy!


Opisane gry nie wymagają wcześniejszego przygotowania, z niewielkim nakładem środków (przedmioty, które można znaleźć w domu) możemy przyjemnie spędzić czas.
Oto propozycje kilku zabaw, które wprowadzają  radosną atmosferę i dużo śmiechu, a przy tym pomogą opanować kilka prostych słów w języku angielskim.
 

1.    Touch Yellow
Przygotujmy: przedmioty w różnych kolorach.
Prosta gra na poznawanie kolorów. Mówimy ‘touch’ i podajemy nazwę koloru a zadaniem dziecka jest znalezienie przedmiotu w wymienionym kolorze.
Zabawę możemy modyfikować w dowolny sposób używając innych kategorii, np. części ciała.

2.    Hopscotch, czyli gra w klasy
Przygotujmy: sznurki, skakanki, z których można ułożyć linie do gry w klasy.
Grę w klasy możemy połączyć z nauką liczenia po angielsku. Wystarczy, że dziecko będzie skakało przez pola, licząc w tym języku.
Możemy też zmienić nieco reguły i ułożyć w polach różne proste obrazki. Dziecko, doskakując do wylosowanego pola, nazywa wszystkie obrazki (przedmioty) mijane po drodze – dog, cat, frog, car, book, duck itp.

3.    Body parts
Przygotujmy: własne ciało,  przylepne karteczki.
Uczymy części ciała  dotykając ich u siebie i wypowiadając zdanie (np. “That’s my nose, head, finger, eye, leg,arm itd.”). Zachęcamy do tego samego dziecko. Możemy również wykorzystać karteczki przyklejając je do poszczególnych części ciała.  Najlepszym momentem zabawy, to ten, gdy celowo popełniamy błędy. Pokazujemy ucho, mówiąc “That’s my nose”. Wówczas dziecko, prawdopodobnie śmiejąc się, zareaguje mówiąc “No!”.

4.    What’s missing?
Potrzebujemy: zabawki, obrazki
Zabawa polega rozłożeniu przed dzieckiem kart lub przedmiotów, a następnie zabranie jednego z nich lub nakrycie go chustą . Dziecko w tym czasie ma zamknięte oczy. Dzieci mają za zadanie odgadnąć „ What’s meesing?” Można wykorzystać słownictwo znane już dzieciom - dog, cat, frog, car, book, duck itp.

5.    Zabawy muzyczne.
Zapraszamy również do wspólnego śpiewania oczywiście w języku angielskim. Autorem najbardziej popularnych i dających najwięcej zabawy piosenek jest Super Simple Song. Utwory te dostępne są w intrenecie.

Miłej Zabawy :)
               

 Katarzyna Szerszunowicz

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information