Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Zawieszone zajęcia w szkołach, przedszkolach i żłobkach PDF Drukuj Email
środa, 11 marca 2020 14:01, odsłon: 108

Od dnia 12 marca do 25 marca 2020 r.

 

zawieszone zostają zajęcia w szkołach,

 

przedszkolach

 

żłobkach,

 

z czego pierwsze dwa dni (czwartek i piątek, 12 - 13 marca) to okres przejściowy, w którym nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze. Od poniedziałku 16 marca br. zajęcia zostają całkowicie zawieszone. Uczniowie nie przychodzą do żłobka, przedszkola i szkoły. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jednocześnie Minister Zdrowia apeluje do dzieci i młodzieży oraz rodziców, by w czasie zamknięcia placówek starać się pozostawać w domu i unikać zagrożenia. “To nie jest czas ferii, to jest właściwie czas kwarantanny”.

 

Więcej informacji na stronach:

 

https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

oraz

https://www.gov.pl/web/koronawirus/zawieszenie-zajec-w-szkolach-przedszkolach-zlobkach

           

Rodzic/opiekun prawny, opiekujący się dzieckiem poniżej 8 roku życia i objęty  ubezpieczeniem chorobowym, może skorzystać z dodatkowych 14 dni na opiekę nad takim dzieckiem. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wypłacany jest na analogicznych zasadach jak dotychczas przyznawane zasiłki opiekuńcze z tytułu ubezpieczenia chorobowego.

Co zrobić, aby otrzymać zasiłek?

Oświadczenie o nieprzewidzianym zamknięciu żłobka, przedszkoła, szkoły, do której uczeszcza dziecko (druku ZUS Z-15 A) należy złożyć do swojego pracodawcy. Formularz obowiązuje zarówno gdy zasiłek opiekuńczy wypłaca płatnik, jak i gdy wypłaca go ZUS – dostępne są do pobrania na stronie ZUS-u. www.zus.pl. Osoby prowadzące działalność pozarolniczą składają oświadczenie w ZUS.

Co ważne, nie jest konieczne uzyskanie zwolnienia lekarskiego u lekarza.

            Dodatkowe pytania można zadawać na specjalnej infolinii ZUS, gdzie pod numerem: 22 560 16 00 wydzielione zostały dwie dedykowane linie:

•   „ulgi i umorzenia dla płatników składek: gdzie będą mogli uzyskać informacje m.in. dotyczące ulg w spłacie należności, umorzeń, rozłożenia należności z tytułu składek na raty, zawieszenia działalności gospodarczej,

•   „koronawirus – zasiłki” dotycząca zasiłku opiekuńczego dla opiekunów  oraz zasiłku chorobowego w związku z COVID-19, w tym z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji.

            Czynna jest też infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, gdzie można uzyskać informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem: 800 190 590.

            Telefony kontaktowe do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Hajnówce: 604 441 454, 698 068 518, 604 279 575.

 

            W trosce o zdrowie oraz bezpieczeństwo mieszkańców miasta Hajnówka proszę o bezwzględne przestrzeganie przepisów prawa w zakresie bezpieczeństwa i higieny oraz wytycznych na  temat podstawowych środków ochronnych przeciwko koronawirusowi ph. "Co musisz wiedzieć o koronawirusie", które są dostępne na stronie Ministerstwa Zdrowia (https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie) oraz Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Hajnówce (https://psse-hajnowka.pl/).

           

 

Burmistrz

 

Jerzy Sirak

 


 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information