Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Żuberki z Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Hajnówce PDF Drukuj Email
wtorek, 10 marca 2020 07:49, odsłon: 175

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce zorganizował konkurs plastyczny pt.: „Razem bądźmy bezpieczni na drodze”, który adresowany był do grup przedszkolnych 6 – latków z powiatu hajnowskiego. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Hajnowski, pan Andrzej Skiepko, patronem medialnym była TV Podlasie, a całe przedsięwzięcie współorganizowało Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych oraz market budowlany Mrówka. Konkurs miał na celu podkreślenie znajomości przepisów ruchu drogowego oraz uświadomienie dzieciom zagrożeń, z jakimi na co dzień spotykają się na drodze.

Grupa Żuberków z naszego przedszkola została laureatem III miejsca, w związku z tym – dnia 5 marca, wyruszyliśmy do Komendy Powiatowej Policji na uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Serdecznie powitali nas panowie policjanci i pani policjantka, prowadząca całą uroczystość – sierż. Paulina Pawluczuk – Kośko.

Nasza praca została wykonana techniką collage – polega ona na tworzeniu kompozycji poprzez łączenie różnorodnych materiałów i przyklejanie ich na kartkę. Wszystkie prace konkursowe związane były z promocją noszenia elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oczywiście praca wykonana przez Żuberki zawierała elementy odblaskowe, a także przedstawiała wizerunek funkcjonariusza policji na zatłoczonym skrzyżowaniu ulic.

Po serdecznym powitaniu wszystkich zgromadzonych gości przez sierż. Paulinę Pawluczuk - Kośko, głos zabrali kolejno: Komendant Powiatowy Policji w Hajnówce – nadkom. Jakub Ciulkin, który podziękował wszystkim przedszkolakom i ich opiekunom za tak liczny udział w konkursie,  Wicestarosta Hajnowski – pani Joanna Kojło, pan Jarosław Kot – Prezes Zarządu Puk Hajnówka oraz przedstawicielka marketu Mrówka – pani Paulina Puc. Potem nastąpiło uroczyste rozdanie dyplomów i nagród oraz wspólne pamiątkowe zdjęcia. Można było także zrobić sobie zdjęcie z maskotką policjanta, mrówki i naszego hajnowskiego Żubra):

Po otrzymaniu wspaniałych nagród, wśród których znalazły się : bon na zakupy dla  całej grupy przedszkolnej w markecie Mrówka, puzzle, kamizelki odblaskowe oraz lizaki,  częstowaliśmy się słodkościami i „kąpaliśmy się” w tysiącu baniek mydlanych przy dźwiękach muzyki.

Bardzo nam się podobała wizyta na komendzie policji; zapewne wielu z nas zostanie w przyszłości policjantami.

Grupa Żuberków wraz z opiekunami i panią Dyrektor - Dorotą Eweliną Durzyńską składają serdeczne podziękowania organizatorom konkursu oraz panu Komendantowi Powiatowemu Policji – nadkom. Jakubowi Ciulkinowi.

 

Anetta Trusiewicz – Kolinko, Anna Hałaburda, Ania Prokopiuk

  

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information