Start REALIZOWANE PROJEKTY Realizacja programu DAJ MI SZANSĘ A BĘDĘ MIAŁ RÓWNY START - "JA TY MY"

Realizacja programu DAJ MI SZANSĘ A BĘDĘ MIAŁ RÓWNY START - "JA TY MY" Drukuj Email
czwartek, 12 maja 2011 14:18, odsłon: 3380

miniPRZEDSZKOLE Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce w bieżącym roku szkolnym realizuje program unijny DAJ MI SZANSĘ A BĘDĘ MIAŁ RÓWNY START współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jednym z zadań projektu są WARSZTATY  JA  TY  MY prowadzone metodą Weroniki Sherborne.

Metoda Weroniki Sherborne nawiązuje do najbardziej pierwotnego sposobu porozumiewania się jakim jest „ język Ciała”.

Często zapominamy o znaczeniu tej formy naszej komunikacji z innymi. Przez uświadomienie sobie jej wartości nasz kontakt emocjonalny staje się głębszy, bardziej żywy. W życiu codziennym rezygnujemy z emocjonalności, bliskości, miękkości. Nie lubimy wyrażać naszych uczuć i emocji. Dzięki doświadczeniom z zajęć można nauczyć się cenić bliskość drugiego człowieka.

Metoda Weroniki Sherborne ze względu na swoją naturalność i prostotę jest metodą uniwersalną. Można ją stosować zarówno w pracy z dziećmi, jak i z osobami dorosłymi, z osobami o różnych zaburzeniach rozwojowych, a także z osobami o prawidłowym rozwoju.

To ja trener warsztatów - Małgorzata Reduch

A to Kubuś sprawca mojego wyglądu

A to my zadowoleni z zajęć

Jestem odważna gdy lecę samolotem z tatą