Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Święto Babci i Dziadka u Wiewiórek PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 stycznia 2020 22:56, odsłon: 361

Święto Babci i Dziadka to najpiękniejszy dzień w całym roku. To dzień pełen uśmiechów a czasem wzruszeń i łez radości. Pomysł uczczenia Babci powstał w 1964 roku. Informacja taka pojawiła się w tygodnik  „ Kobieta i Życie”. Natomiast ideę tę spopularyzował „Tygodnik Poznański” i już rok później właśnie w Poznaniu zainaugurowano Święto Babci.

Obchody  Dnia Dziadka rozpoczęto dopiero w latach 70. Początkowo miała to być data 30 maja, czyli dzień urodzin Mieczysława Fogga. Jednak termin ten nie przyjął się i Dzień Dziadka obchodzimy bezpośrednio po Dniu Babci. Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu kojarzą się z  miłością, pomocną dłonią i uśmiechem każdego dnia. 

W dniu 22 stycznia, w przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wystąpiły przed swoimi szczególnymi gośćmi. Dzieci przygotowały bogaty program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki w języku polskim oraz angielskim, tańczyły i grały na instrumentach. Dziadkowie nie szczędzili braw małym artystom. Chętnie też wzięli udział w przygotowanych zabawach. Babcie tańczyły wspólnie z wnuczętami. A dziadkom dzieci zrobiły relaksacyjny masaż piórkami.

Po części artystycznej przedszkolaki wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty oraz zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Był to wyjątkowy czas spędzony w gronie najbliższych, przepełniony uśmiechem i radością. Jeszcze raz przesyłamy moc życzeń:

 

„Babuniu, dziadziusiu w dniu waszego święta

życzenia składają wam wszystkie wnuczęta

wy zawsze wszystko najlepiej wiecie

smutno by było bez was na świecie”

K. Szerszunowicz, U. Augustynowicz i S. Oleszow

                                                          

 

                                    

 


 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information