Start Rok 2010/2011 Konkurs recytatorski „Hajnówka wiosną 2011”

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Konkurs recytatorski „Hajnówka wiosną 2011”
środa, 04 maja 2011 21:42, odsłon: 1605

0028_miniKonkurs recytatorski „Hajnówka wiosną 2011” pod patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka przeprowadzony 28 kwietnia 2011 r. w Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi.

Pani Wiosna w kwiecistej sukience rozpoczęła konkurs słowami: „Witam wszystkich bardzo serdecznie, cieplutko i wiosennie. Jest nam bardzo miło, że przybyliście tutaj aby  wziąć udział w konkursie recytatorskim pod hasłem „Hajnówka wiosna 2011”. Następnie Pani Iwona  przedstawiła  naszego gościa honorowego i omówiła cel konkursu.

 

Celem konkursu było uczczenie jubileuszu 60-lecia nadania Hajnówce praw miejskich oraz nawiązanie współpracy między placówkami, integracja dzieci; prezentacja umiejętności artystycznych dzieci. W konkursie mogły  uczestniczyć dzieci 4-6-letnie z przedszkoli, dzieci z klas I-III szkół podstawowych oraz uczniowie ze szkół specjalnych.

Zaproszonym gościem był Burmistrz Miasta Hajnówka, który mając bardzo dużo spraw i zajęć, zechciał spotkać się z dziećmi. Mało tego, został on Jurorem, który miał nie lada zadanie. Laureaci starali się jak najpiękniej wyrecytować przygotowany wiersz, a komisja z tak wielu ładnych wykonań musiała wybrać naj naj najpiękniejsze. Wszyscy uczestnicy okazali się mistrzami recytacji, jednak kilkoro z nich musiało otrzymać laur zwycięzcy. Komisja w składzie: Pan Burmistrz Jerzy Sirak, gospodarz konkursu - dyrektor pani Dorota Durzyńska, oraz polonista-logopeda pani Hanna Klimiuk  po długich naradach ogłosili werdykt.

Przedszkole:

I miejsce otrzymała Dorota Jurczuk z gr. II  z Przedszkola nr 3  za recytacje wiersza autorstwa swojej pani  Agnieszki pt.„ Hajnowianka”

„Jestem Dorotka

Hajnówka to moje miasteczko

Lubię je jak kruche ciasteczko

Jest znane w całym kraju

Blisko Puszcza Białowieska

A w niej żubry i żubryki

I mój Pompik ukochany.

Gdy wiosna zawita

Przyjeżdżają tu turyści

Z Niemiec, Francji…

z różnych stron świata

Każdy z każdym chce się bratać

Raz widziałam tu Chińczyka

Który zdjęcia przy Urzędzie Miasta pstrykał.

Chodzę często po mym mieście

Zwiedzam park i ulice

Znam już całą okolice.

Na basenie często bywam

Bo jak rybka lubię pływać.

Kocham to miasto

To mój cały świat

Tu mieszka tata,

mama i mój brat”

II miejsce - Samojlik Jagienka „Hajnówka miłe miasto” z Przedszkola nr 1 oraz Jakoniuk Bartosz „Hajnówka moje miasto” z Przedszkola nr 3

III miejsce - Klimiuk Amelia „Co to jest Hajnówka?” z Przedszkola nr 3

Szkoły podstawowe:

I miejsce - Świć Agnieszka „Nasza Hajnówka” z Zespołu Szkół nr 1

II miejsce - Lasota Zofia „Co to jest Hajnówka?” z Zespołu Szkół nr 1

III miejsce - Borowik Gabriela „Przyjście wiosny” z Zespołu Szkół nr 1

Wyróżnienie: Szulc Magdalena „Pierwiosnek” SP nr 2, Masajło Krzysztof „Moje miasto wiosną” ZS nr 1

Szkoła specjalna:

I miejsce - Łobodzińska Patrycja „Wiosna w hajnowskim lesie”

II miejsce - Dmitruk Joanna „Idzie wiosna”

Laureaci otrzymali dyplomy i prezenty rzeczowe; wszyscy uczestnicy otrzymali także dyplomy i upominki. Dla wszystkich został przygotowany słodki poczęstunek, podczas którego jako przerywnik, organizatorki przygotowały zagadki o wiośnie; połamańce językowe dla nauczycielek, oraz zabawy ruchowo-taneczne, które poprowadziła pani Jola.

Jako organizatorzy dziękujemy opiekunom za trud, który włożyli w przygotowanie uczestników do konkursu; wszystkim członkom komisji za to, że zechcieli poświęcić swój czas by w sposób właściwy wyłonić laureatów konkursu. Podziękowania składamy także fundatorom. Dziękujemy Panu Burmistrzowi  za patronat oraz pracownikom Urzędu Miasta za ufundowanie nagród rzeczowych. PSS Społem i hurtowni Mango dziękujemy za przygotowanie poczęstunku; Spółce Karmel za słodkości i Wydawnictwu MAC za upominki.

 

logo_60_lat

Organizatorki: 

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch i Iwona Gierasimiuk 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information