Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011



Designed by:
Jm-Experts!

II Edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
środa, 22 stycznia 2020 22:22, odsłon: 335

Dnia 15 stycznia 2020r. w Przedszkolu Nr3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce odbyła się II Edycja Ekumenicznego Konkursu Kolęd i Pastorałek pod Honorowym Patronatem Pani Dyrektor Doroty Eweliny Durzyńskiej. Zanim rozpoczęła się część konkursowa, przybyli goście wysłuchali kolędy w wykonaniu zespołu "Dzwoneczki", pod kierunkiem Pani Joli Wołkowyckiej, przy akompaniamencie pianina w wykonaniu Pani Uli Raczkowskiej-Filinowicz, który w tegorocznym konkursie "Hajnowskie spotkania z kolędą prawosławną" otrzymał I miejsce.

Następnie uroczystość uświetniły kolędy i pastorałki w wykonaniu Chóru Dziecięcego z Parafii Św. Trójcy w Hajnówce pod kierownictwem Pani Justyny Marczuk oraz Scholi z Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Hajnówce pod kierownictwem Pana Konrada Śledź przy akompaniamencie gitary w wykonaniu z Ks. Mariusza Woltańskiego. Wszyscy otrzymali gromkie brawa i podziękowania od organizatorów w postaci słodkiego poczęstunku.

Po  części artystycznej do konkursu przystąpiło 15 rodzin. Przy blasku świec usłyszeliśmy tradycyjne kolędy i pastorałki. Większość uczestników uświetniło swój występ barwnymi strojami, przebraniami, rekwizytami i instrumentami. Wytworzył się wspaniały, świąteczny nastrój.

Po długich obradach jury, w skład którego weszli zaproszeni na uroczystość goście: Wiceburmistrz Hajnówki Ireneusz Kendyś, Ks. Prałat Zbigniew Jan Niemyjski - Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Hajnówce, Siostra Marta - Anna Borkułak -n-el katechezy katolickiej, Pani Eugenia Kazimiruk- n-el katechezy prawosławnej, Pan Konrad Śledź - organista i kier. Scholi oraz Dyrektor naszego przedszkola Dorota Ewelina Durzyńska - ogłoszono werdykt.

 

I miejsce:   Szymon Paszko z rodziną

II miejsce:  Maria Panfiluk z rodziną

III miejsce: Iza i Dominika Dutkowskie z rodziną

 

Nagrody specjalne otrzymali:

- Sebastian Treszczotko z rodziną

- Jakub Nesteruk z rodziną

 

Wyróżnienia otrzymali:

- Zofia Kot z rodziną

- Szymon Masalski z rodziną

- Antoni Nesteruk z rodziną

- Martyna Gawryluk z rodziną

- Eliza Giermaniuk z rodziną

- Nela Romańczuk z rodziną

- Natalia Lach z rodziną

- Monika Czerkaska z rodziną

- Łukasz Parfieniuk z rodziną

 

W uroczystości uczestniczyła również Pani Alina Treszczotko - wiceprzewodnicząca Rady Rodziców.

 

Dziękujemy sponsorom, którzy ufundowali wspaniałe nagrody: Duomed - Andrzej Popow, Kancelaria Notarialna Marek Wasiluk, Rada Rodziców Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika, Emma - cukiernia Borowik, Urząd Miasta Hajnówka, Księgarnia Puszczyk w Hajnówce.

 

Dziękujemy wszystkim wykonawcom za wspólne ekumeniczne kolędowanie. Śpiewanie zbliża i jednoczy ludzi. Cieszymy się, że wprowadzona przez nas inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem rodziców i dzieci. Do zobaczenia za rok!

Dziękujemy tacie Grzesia, Panu Arturowi Smykla za uwiecznienie uroczystości na zdjęciach.

 

                      

 Organizatorki: Ania Olszewska, Bogusia Wołodkiewicz, Ula Raczkowska-Filinowicz

 

zdjęcia: Artur Smykla

 

 


 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information