Jeżyki na wycieczce w Majątku Howieny w Pomigaczach PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 grudnia 2019 22:22, odsłon: 727

W przedświąteczny piątek Jeżyki z naszego przedszkola odwiedziły Świętego Mikołaja w Majątku Howieny w Pomigaczach, gdzie mogły poznać go osobiście, spędzić z nim trochę czasu i zaprezentować poznane kolędy. Majątek Howieny przemienił się w czarującą Wioskę Świętego Mikołaja, w której mogliśmy wziąć udział w warsztatach artystycznych z Elfami. Pomocnicy Świętego Mikołaja towarzyszyly dzieciom podczas tworzenia świątecznych dekoracji i pierników, a w świąteczny nastrój wprawił wszystkich rozlegający się wokół dźwięk kolęd i pyszna zimowa herbatka.

Każde dziecko ma już wymarzony prezent gwiazdkowy, o czym doskonale wiedziały Elfy dlatego przed wyprawą do Poczty Świętego Mikołaja pomogły pisać listy, które później dzieci wrzucały do skrzynki pocztowej.

W drodze do Poczty pod nieobecność Mikołaja Jeżyki weszły do Chaty Świętego. Zobaczyły jak mieszka, jak ma urządzony pokój, kuchnię i sypialnię, gdzie czyta wszystkie listy oraz jak wygląda jego wielki magazyn z prezentami.

Niewątpliwie ciekawą atrakcją w Wiosce Świętego Mikołaja jest Mini ZOO, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć różne zwierzęta między innymi: pawie, kangury, małpki i wiele innych.

Wycieczka zakończyła się wręczeniem certyfikatów i wzajemnymi życzeniami świątecznymi.

U.Kiryluk, J.Wołkowycka i J.Karpiuk