„Ekologiczna choinka” – wspólne dekorowanie choinki ozdobami z wykorzystaniem surowców wtórnych PDF Drukuj Email
środa, 11 grudnia 2019 23:59, odsłon: 931

W Mikołajkowe święto dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych udekorowały świerkowe drzewko podarowane nam przez leśników z Nadleśnictwa w Hajnówce. Zadaniem przedszkolaków było przygotowanie  ozdób choinkowych z użyciem surowców wtórnych. Każda grupa wymyśliła dekoracje według własnego pomysłu. Warunkiem, który należało spełnić było wykorzystanie  wybranych kolorów: białego, szarego i srebrnego.

Przy wielkim zapale do pracy wszystkich dzieci i pań powstały różnorodne, estetyczne i oryginalne ozdoby świąteczne. 6 grudnia, już od samego rana przy choince stojącej w holu przedszkola gromadziły się kolejno wszystkie grupy ze swoimi pracami. Przy dźwiękach kolęd i wesołym gwarze dzieci została udekorowana nasza przedszkolna choinka.

Czy jest ładna? Czy się podoba? Odpowiedzi na te i inne pytania prosimy poszukać między zielonymi, pachnącymi puszczą gałązkami… i eko – ozdobami.

Bardzo dziękujemy panu Tomaszowi Olejnickiemu z Nadleśnictwa w Hajnówce za piękną choinkę, która stała się główną bazą naszego eko - przedsięwzięcia.

Organizatorki: J. Wołkowycka, J. Karpiuk i U. Kiryluk