Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Czego dowiedziały się Żubry o osobach niewidomych? PDF Drukuj Email
środa, 11 grudnia 2019 21:13, odsłon: 245

„Jak rozpoznać osobę niewidomą?” – pod takim hasłem, dnia 9 grudnia, przebiegały warsztaty w grupie Żubrów. Odwiedziły nas panie: Dorota i Ela z Polskiego Związku Niewidomych. Pomogły nam one zrozumieć, jak ważna jest pomoc osobom niewidomym i niedowidzącym oraz jakim bogactwem są oczy każdego z nas. Żubry mogły przekonać się, jak to jest żyć i funkcjonować, gdy otacza nas ciemność, jak ważni są wtedy ludzie dookoła nas, ich życzliwość i pomoc.

Goście zaprezentowali nam przedmioty służące osobom niewidomym w ich codziennym życiu:  laski potrzebne do poruszania się na drodze, lokalizator, „bilonówkę” – czyli specjalny portfel, czujnik poziomu cieczy do zaparzania herbaty, czy kawy, książki, atlasy, mapy -  napisane pismem Braille’a. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób osoby niewidome mogą czytać, nawlec nitkę czy podróżować. Panie udostępniły nam specjalne aplikacje na telefon dla osób niewidomych, ułatwiające im proste czynności.

Nasze spotkanie było cenną lekcją. Gdy spotkamy osobę z dysfunkcją wzroku, na pewno będziemy wiedzieli, w jaki sposób możemy jej pomóc.

 

A. Kolinko i A. Hałaburda

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information