Przedświąteczne spotkanie z artystami Filharmonii Podlaskiej. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 grudnia 2019 23:34, odsłon: 652

Uczestniczyliśmy w spektaklu muzycznym „Co mówią zwierzęta w wigilijną noc?” w wykonaniu artystów Filharmonii Podlaskiej. Kotka Kicia śpiewając opowiadała nam o sobie. Wraz z nią na instrumentach grali pies Azorek i chomik Mały. Oczywiście był z nimi ich dobry pan, którego wszyscy doskonale znają, bo to Święty Mikołaj. Przesłaniem audycji było to, aby dba o zwierzęta, gdyż są to nasi mali przyjaciele. Przedszkolaki doskonale o tym wiedzą, że trzeba dobrym być dla zwierząt. Przynoszą potrzebne rzeczy i jedzenie na zbiórkę do schroniska, która trwa w naszym przedszkolu.

Artystom pomagali nasi mali muzycy, grając na dzwoneczkach i grzechotkach. Podczas piosenki „choinko piękna jak las, choinko zostań wśród nas” dzieci kołysały rączkami tworząc las. Bo każdy o tym wie, że choinka na święta być musi. Pod nią dobry, starszy pan zostawia prezenty. Tak, to oczywiście sprawka Świętego Mikołaja, który i dzisiaj obdarował swoje zwierzęta upominkami. Na zakończenie znane kolędy, które wprowadziły nas w atmosferę świąteczną, Wszyscy radośnie śpiewali i wzajemnie sobie życzenia składali.

Agnieszka Panasiuk- Kaczoch