Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Wiewióreczki są już przedszkolakami PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 grudnia 2019 23:04, odsłon: 269

"Pasowanie na przedszkolaka" jest jedną z najważniejszych uroczystości w przedszkolu zarówno dla nauczycieli jak i dzieci. Co roku najmłodsza grupa "Wiewióreczek" prezentuje swoje umiejętności zdobyte podczas pierwszych 2-3 miesięcy w przedszkolu. Dzieci w obecności Pani Dyrektor, swoich nauczycielek oraz rodziców starają się przekonać wszystkich zebranych gości, że są już gotowi, by otrzymać zaszczytny tytuł "Prawdziwego Przedszkolaka".

Warto zaznaczyć, że każde "Pasowanie na przedszkolaka" jest świętem wyjątkowym, poprzedzonym pieczołowitymi przygotowaniami i wieloma próbami. Tak też było i w tym roku, dzieci dość szybko poradziły sobie ze stresem adaptacyjnym, nawet te, które w przedszkolu są już drugi rok i zaczęły dzielnie przyswajać nowe umiejętności. Dzieci niecierpliwie oczekiwały na tę ważną dla nich chwilę. Uroczyście ubrani, pięknie uśmiechnięci, dzielnie i pewnym krokiem wkroczyły na scenę. „Wiewióreczki” zmieniły się w prawdziwych artystów poprzez śpiew, taniec, recytację i grę na instrumentach, którą zaprezentowały. Pochwaliły się nawet pierwszą poznaną piosenką w języku angielskim. Po zachwycie  malującym się na twarzach rodziców, myślę, że pękali z dumy. Po udanym występie „Wiewióreczki”, zgodnym chórem, złożyły przysięgę. Pani Dyrektor ogłosiła, że wszystkie dzieci zasługują na tytuł "Prawdziwego Przedszkolaka". Wielkim ołówkiem pasowała każdego malucha, wręczając też dyplomy i przytulanki ufundowane przez Radę Rodziców naszego przedszkola. Całe wydarzenie dokumentowane było przez profesjonalnego fotografa – Zbigniewa Dzwonkowskiego, by ta podniosła chwila na długo pozostała w pamięci każdego dziecka. Trud dzieciaków został wynagrodzony podwójnie dzięki nowym zabawkom, które w ramach podziękowania wręczyła Pani Dyrektor. Jeszcze tylko rodzice – oni również musieli udowodnić, że są godni być rodzicami przedszkolaków. Podczas ostatniego zadania musieli się wykazać refleksem, zręcznością, wyobraźnią,  poczuciem rytmu i dystansem do siebie. Wszyscy zdali śpiewająco. Ukoronowaniem uroczystości był wielki tort z racami i konfetti. Cała uroczystość przebiegła pomyślnie i przyjazna atmosfera udzieliła się wszystkim na cały dzień.

Gratulujemy przedszkolakom występu życząc im samych owocnych dni spędzonych w naszym przedszkolu, a to dopiero początek wspólnej przygody...


 

U. Augustynowicz, K. Szerszunowicz i S. Oleszow

zdjęcia: Zbigniew Dzwonkowski

 


   

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information