Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Mikołajkowo u Zajączków. PDF Drukuj Email
niedziela, 08 grudnia 2019 23:30, odsłon: 1108

Dzień Mikołajek, to nie dzień bajek. Tu wszystko stać prawdziwe się może, więc jeśli wierzysz w świętego Mikołaja możesz być pewny – on Ci pomoże! Mikołajki to dla dzieci taki dzień, na który czekają przez cały rok z niecierpliwością. Zajączki starały się być grzeczne, a wszystko po to , aby otrzymać upominki. Pięknie zjadały obiadki, nawet suróweczki znikały z talerzyka, bo Renifer podglądął i przekazywał informacje św. Mikołajowi. Podczas wesołej zabawy w Klubokawiarni Lipowart odwiedził nas wyczekiwany gość i wręczył wór prezentów. Podczas tańców elfikowych również czekała na dzieci niespodzianka.

Kolejne upominki od Rudolfa i jego rodzinki. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie odgadując zimowe zagadki, oraz rozwiązując quiz o Mikołaju i jego pomocnikach. Ubraliśmy wspólnie z innymi grupami choineczkę w holu przedszkola ozdoby własnoręcznie wykonanymi. Poznaliśmy także kilka ciekawostek. Wszystkie dzieci kochają świętego Mikołaja. Często w listach przesyłają mu pozdrowienia, opowiadają o kłopotach i radościach. Czasami proszą o pomoc. Legenda głosi, że święty Mikołaj urodził się w zamożnej rodzinie w III wieku w mieście Patara nad Morzem Śródziemnym. Był jedynym dzieckiem w rodzinie. Tata jego miał na imię Epifanes a mama Joanna. Mikołaj był bardzo pobożny, dlatego poświęcił się Bogu, zostając biskupem. Przez całe życie pomagał ludziom. Znał ich marzenia i potrzeby. Stąd też obyczaj wręczania sobie w dniu jego imienin (6 grudnia) upominków. Za swe uczynki i życie pełne poświęceń dla ludzi Mikołaj został świętym. W różnych krajach są imiona świętego Mikołaja: amerykańskie - Santa Claus, rosyjskie - Dzied Moroz, niemieckie - Weinachtsmann. To był niesamowity czas… zabawa, radość, uśmiech dzieci… Pozostało już czekanie na zimę, choinkę , święta i …spełnienie marzeń, również tych, narysowanych kolorową kredką w liście do św.Mikołaja …. Na zakończenie pamiątkowe zdjęcia, a na deserek słodki Mikołajek.

 

A.Panasiuk-Kaczoch, I.Gierasimiuk, K.Grebieszkow

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information