Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Jeżyki na Konwencie Żubrowym Białowieskiego Parku Narodowego PDF Drukuj Email
wtorek, 03 grudnia 2019 09:21, odsłon: 352

28 listopada dzieci z grupy Jeżyków reprezentowały naszą  placówkę - Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika, na Konwencie Żubrowym zorganizowanym przez naszych przyjaciół z Białowieskiego Parku Narodowego w Pawilonie Edukacyjnym przy Pokazowym Rezerwacie Żubrów w Białowieży. Przedszkolaki miały okazję wziąć udział w Programie pt. „Przygoda z żubrem” przygotowanym z okazji 90 rocznicy restytucji żubra w Puszczy Białowieskiej. Jedną z największych atrakcji wydarzenia był udział przedszkolaków w konkursie na karnawałowe przebranie żubra. Z pomocą rodziców, którzy samodzielnie przygotowali stroje dla swoich dzieci, mieliśmy na „żubrowym wybiegu” aż sześć indywidualnych prezentacji. Jak się później okazało zostaliśmy nagrodzeni aż pięcioma wyróżnieniami!!!

Wielkie brawa, gratulacje i podziękowania dla dzieci: Elizy Giermaniuk, Laury Koszel, Oliwii Kozak, Bronka Moszczyńskiego, Mikołaja Sacharczuka i Miłosza Parfieniuka ale przede wszystkim dla rodziców, którzy tak chętnie wzięli udział w tym przedsięwzięciu.

Wszyscy razem wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych innych niż do tej pory. W przygotowanych blokach tematycznych: naukowym, sensorycznym, fotograficznym, literackim i integracyjnym – o żubrze, bohaterze dzisiejszego dnia dowiedzieliśmy się w każdy, możliwy sposób. Było wąchanie – żubrzych smakołyków, dotykanie – fragmentów szkieletu żubra, obserwowanie – naturalnych okazów króla Puszczy Białowieskiej, słuchanie – kolejnych przygód Żubra Pompika, pozowanie- przy fleszach profesjonalnego fotografa BPN i nawet brykanie….. naśladując zabawy młodych żuberków.

Podsumowując wrażenia minionego dnia można stwierdzić jednym słowem – było ”żubrzo”…

Bardzo dziękujemy pani Hani Schmidt za zaproszenie i możliwość udziału w tak ciekawym projekcie a naszym rodzicom za nieustające zaangażowanie w coraz to nowe, przedszkolne pomysły.

 

Prosimy zajrzeć na stronę internetową Białowieskiego Parku Narodowego:

 

https://bpn.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3411&Itemid=1

 

Jola Wołkowycka, Ula Kiryluk i Justyna Karpiuk

zdjęcia: Jola Wołkowycka

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information