Sarenki w HDK - "Kino młodego widza" i "Historie utkane z nici" PDF Drukuj Email
wtorek, 26 listopada 2019 00:52, odsłon: 576

19 listopada Sarenki wybrały się w odwiedziny do Hajnowskiego Domu Kultury. Celem tej wyprawy było skorzystanie z oferty HDK dotyczącejprzedsięwzięcia pt "Kino młodego widza". Naszym przewodnikiem i animatorem była tego dnia pani Kasia Czurak - mama Mikołaja. To z jej inicjatywy i dzięki jej pomocy mogliśmy skorzystać z małej, ale bardzo wygodnej i pięknej sali kinowej w "Górniku".

Pani Kasia zorganizowała nam seans "Kacperi Emma na Safari". Najlepsi przyjaciele Kacper  i Emma oraz ich pluszowi towarzysze Leo i Pani Królik spędzają wakacje w Afryce. Mama Emmy pomaga przyjaciółce w klinice weterynaryjnej, towarzyszy im także mądry i ciekawy świata dziadek.  Dzieci szybko zaprzyjaźniają się z czarnoskórą Tiri i wspólnie przeżywają fascynujące przygody wdzikiej Afryce. Z Kacprem i Emmą dzieci odkryły, że niezależnie odpochodzenia, koloru skóry czy stanu konta każdy pragniemieć przyjaciela, z którym mógłby spędzać czas. Po filmie podsumowaliśmy krótko jego treść i morał pogadanką i serią wesołych zabaw. Skorzystaliśmy także  HDK z pięknej wystawy "Historie utkane z nici - stare rękodzieło dla przyszłości". Dzieci były zachwycone pięknymi haftami oraz barwnymi kilimami, kocami, makatkami.

Dziękujemy pani Kasi za ciekawie zorganizowany czas oraz miłe przeżycia w Hajnowskim Domu Kultury.

Bogusia Wołodkiewicz, Anna Olszewska