Tydzień o zdrowiu w grupie Wiewiórek – „W zdrowym ciele – zdrowy duch” PDF Drukuj Email
wtorek, 26 listopada 2019 00:11, odsłon: 563

Przez ostatni tydzień przedszkolaki zastanawiały się nad tym, co trzeba robić by być zdrowym a dobre samopoczucie i uśmiech na twarzy towarzyszył każdego dnia. Wiewiórki poznały piramidę zdrowia. I teraz już wiedzą, że najważniejszy jest ruch. Swoją kondycję fizyczną wzmacniały poprzez zabawy ruchowe z różnymi przyborami oraz ćwicząc przy muzyce. Wzbogacając wiadomości na temat zdrowego żywienia przedszkolaki poznały różne grupy produktów spożywczych oraz ich znaczenie dla zdrowia. Wiewiórki wiedzą już, które produkty są zdrowe a których należy unikać.

Dbając o zdrowie należy szczególną uwagę poświęcić higienie zębów. Przedszkolaki z ogromnym zapałem zabrały się za szczotkowanie zębów J.

Finałem naszych działań było przygotowanie pysznego soku jabłkowo-marchewkowego. Zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci poznały w jaki sposób działa urządzenie do robienia soku, oraz utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie przedszkolaki kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z jabłek i marchwi. Gotowy sok smakował wszystkim, został wypity do ostatniej kropelki.

K. Szerszunowicz, U. Augustynowicz

zdjęcia: S. Oleszow