Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011



Designed by:
Jm-Experts!

Ćwiczenia ewakuacji w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
czwartek, 21 listopada 2019 23:41, odsłon: 251

Ewakuacja polega na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu ludności z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych. W przypadku szkół, przedszkoli i pozostałych jednostek użyteczności publicznej jest to szczególnie ważna sprawa i dlatego w każdym roku na terenie miasta Hajnówka odbywają się treningi ewakuacji, w którym uczestniczą wszyscy pracownicy danego obiektu. Za przygotowanie planów ewakuacji i jej prowadzenie odpowiedzialny jest kierownik zakładu pracy.

Pracownicy Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce są przeszkoleni z powszechnej samoobrony jak i również ze sposobów ewakuacji z budynków użyteczności publicznej, między innymi z zakresu sposobu postępowania w razie wystąpienia zagrożenia pożarowego lub bombowego i konieczności opuszczenia budynku przedszkola w trybie ewakuacji.

W związku z powyższym Dyrekcja Przedszkola podjęła decyzję o przeprowadzeniu ćwiczeń praktycznej organizacji ewakuacji personelu i przedszkolaków z miejsca zagrożonego pożarem  w razie ogłoszenia alarmu pożarowego.

W dniu 18 listopada 2019 r. o godz. 9.00 w naszym przedszkolu zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków. Za przebieg ćwiczeń odpowiadała Pani Dyrektor Dorota Durzyńska. Uczestnicy ćwiczenia na polecenie ustne Pani Dyrektor opuścili sale wyjściami ewakuacyjnymi. Ewakuacja przebiegała bardzo sprawnie i bez zakłóceń. Opuszczenie miejsca „zagrożonego” zajęło tylko 3 minuty. Po złożeniu raportu przez poszczególne wychowawczynie dla Pani Dyrektor Doroty Durzyńskiej wynikało, że wszyscy pracownicy oraz przedszkolacy opuścili rejon „zagrożony”.

 

Bazyli Wawreszuk, Bogusława Wołodkiewicz

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information