Żuberkowe sposoby na jesienną niepogodę PDF Drukuj Email
czwartek, 21 listopada 2019 23:20, odsłon: 571

Jesienna aura nie zawsze sprzyja dobremu nastrojowi, ale w grupie Żuberków mimo deszczu i szarości  za oknem, dzieciom towarzyszą świetne humory. Nasze starszaki wykorzystują każdą chwilę na radosne zabawy o jesiennym charakterze. Według nas wystarczy mieć ciekawe pomysły oraz wspaniałe towarzystwo do zabawy. Kto by się spodziewał, że kilka cekinów, garść pomponów i mieniący się brokat w butelce z wodą i gliceryną wywoła tyle radości w starszakach.

Kiedy Pani Ania zaczęła rozkładać na stoliku wyżej wymienione produkty, wszyscy z zaciekawieniem pytali co to będzie za eksperyment. Okazało się, że tego dnia nie tylko Żuberki pobudzały swoje zmysły, ale również eksperymentowały z gliceryną w wodzie. Już wiemy, że dzięki temu składnikowi nasze ozdoby nie będą tak szybko przemieszczać się jak w czystej cieczy.

Innego dnia wystarczyło kilka pasków kolorowego papieru i tektura, na której powstało piękne jesienne drzewo. W poprzednim tygodniu tworzyliśmy krajobrazy malowane balonem.

Poprzez takie ćwiczenia usprawnialiśmy również zdolności motoryczne w obrębie dłoni i palców. Takie zabawy pobudzają wyobraźnię, dając uczestnikom wiele nowych wrażeń i doświadczeń.

Anna Hałaburda