Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Żuberkowe sposoby na jesienną niepogodę PDF Drukuj Email
czwartek, 21 listopada 2019 23:20, odsłon: 203

Jesienna aura nie zawsze sprzyja dobremu nastrojowi, ale w grupie Żuberków mimo deszczu i szarości  za oknem, dzieciom towarzyszą świetne humory. Nasze starszaki wykorzystują każdą chwilę na radosne zabawy o jesiennym charakterze. Według nas wystarczy mieć ciekawe pomysły oraz wspaniałe towarzystwo do zabawy. Kto by się spodziewał, że kilka cekinów, garść pomponów i mieniący się brokat w butelce z wodą i gliceryną wywoła tyle radości w starszakach.

 

Kiedy Pani Ania zaczęła rozkładać na stoliku wyżej wymienione produkty, wszyscy z zaciekawieniem pytali co to będzie za eksperyment. Okazało się, że tego dnia nie tylko Żuberki pobudzały swoje zmysły, ale również eksperymentowały z gliceryną w wodzie. Już wiemy, że dzięki temu składnikowi nasze ozdoby nie będą tak szybko przemieszczać się jak w czystej cieczy.

Innego dnia wystarczyło kilka pasków kolorowego papieru i tektura, na której powstało piękne jesienne drzewo. W poprzednim tygodniu tworzyliśmy krajobrazy malowane balonem.

Poprzez takie ćwiczenia usprawnialiśmy również zdolności motoryczne w obrębie dłoni i palców. Takie zabawy pobudzają wyobraźnię, dając uczestnikom wiele nowych wrażeń i doświadczeń.

 

Anna Hałaburda

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information