Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Tydzień zwierząt domowych w Wiewiórkach PDF Drukuj Email
środa, 13 listopada 2019 23:47, odsłon: 288

W minionym tygodniu najmłodsze przedszkolaki poznawały zwierzęta zamieszkujące w domach. Zajęcia były nie tylko teoretyczne ale i praktyczne. Wiele dzieci posiada albo chciałoby posiadać puchatego domownika jednak nie zawsze wiedzą one z czym to się wiąże. Pani terapeutka z zajęć dogoterapeutycznych przyzwyczaja dzieci do właściwego zachowywania się w obecności psa, oswaja niektórych z drugą żywą istotą, pokazuje sztuczki „Czagi”, ale przede wszystkim uświadamia dzieci w obowiązkach  jakie niesie za sobą opieka nad zwierzakiem.

Podczas tych  zajęć dzieci  rozpoczęły przygotowania do pracy plastycznej, która została wykonana techniką płaskiego orgiami, a jej efekty moża było oglądać na holu przedszkolnym. Jednym z zadań tego tygodnia było przyniesienie swojego pluszowego zwierzaka domowego i razem z nim ćwiczenie stosunków przestrzennych. Ukoronowaniem tego tygodnia było spotkanie z królikiem „Zuzią” i szynszylą „Szymonkiem”, podczas których dzieci poznały ich zwyczaje, rodzaj pożywienia i sposób opiekowania się nimi.  Ich odwiedziny wywołały niesamowitą radość wśród dzieci.

 

Augustynowicz, K. Szerszunowicz

Zdjęcia: S. Oleszow

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information