Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Wiewiórki na zakupach. PDF Drukuj Email
sobota, 26 października 2019 23:08, odsłon: 372

W minionym tygodniu dzieci z grupy Wiewiórek poznawały pochodzenie różnych produktów. W ramach tematu „Od mąki do ciasta” obejrzały film edukacyjny „W piekarni”, w którym można było prześledzić drogę jaką pokonuje zboże by stać się mąką. Następnie cała grupa wybrała się do sklepu po składniki potrzebne do przygotowania ciasta. Nie lada zadaniem było odnalezienie w całym asortymencie tylko tych rzeczy, które umieszczone były na liście zakupów. Po zapełnieniu koszyka wszystkie dzieci pomagały wykładać zakupy do kasy i płacić.

W kolejnym dniu dzieci wspólnie przygotowywały ciasto na muffinki. Odmierzały składniki, mieszały ciasto i układały papilotki w formę. Pilnowały również czasu pieczenia. Muffinki były gotowe na podwieczorek, a dzieci dumne ze swojej pracy.

 

 

U. Augustynowicz, S. Oleszow, K. Szerszunowicz

Zdjęcia: S.Oleszow

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information