Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Dzień Drzewa w grupie Jeżyków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 października 2019 23:39, odsłon: 522

Od wielu lat, 10 października obchodzony jest Dzień Drzewa. Z tej okazji dzieci z grupy Jeżyków uczciły ten ważny dla Ziemi dzień uczestnicząc w różnorodnych działaniach edukacyjnych. Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor Dorota Durzyńska, która w liście pisanym na brzozowym kawałku drewna przedstawiła ideę Dnia Drzewa i jego istotne znaczenie w proekologicznym myśleniu i działaniu dzieci i dorosłych.

Przedszkolaki wzięły udział w scence, w której panie: Justyna, Ula i Angelika odegrały rolę drzew: brzozy, klonu i dębu. W rolę pani leśniczy, prezentującej dzieciom charakterystyczne cechy wymienionych gatunków wcieliła się pani Jola. Była to świetna okazja na porównanie, opisywanie i polisensoryczne poznawanie drzew. Można powiedzieć, że wszyscy mogli poczuć się jak w prawdziwym lesie…

Następnie pani Justynka zaprezentowała dzieciom  zabawę z tajemniczymi pudełkami. Przedszkolaki sprytnie odgadywały sens odkrywanych kolejno przedmiotów. W ciekawy sposób dowiedziały się, że: las jest domem wielu zwierząt, drzewa są surowcem papierowych produktów a także to, że wiele zabawek i przedmiotów codziennego użytku jest zrobionych z drewna.

Na koniec pani Jola przeprowadziła z dziećmi „lekcję ciszy” według koncepcji Marii Montessori, w której dzieci podczas relaksacyjnej muzyki układały kolejno wybrane przez siebie materiały przyrodnicze. Efektem pracy była jesienna kompozycja, która nie wiedzieć czemu… przypominała koronę drzewa?

P.S. Panie przygotowały "leśny poczęstunek" - szyszki oraz listeczkowe ciasteczka, oczywiście własnej, domowej produkcji.

 

Justyna Karpiuk, Jola Wołkowycka i Ula Kiryluk

Zdjęcia: Justyna Karpiuk i Jola Wołkowycka

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information