Szaszłyki owocowe pyszne są i zdrowe! – tak mówią Sarenki PDF Drukuj Email
czwartek, 10 października 2019 06:53, odsłon: 657

Przedszkolaki z grupy „Sarenek” wiedzą jak ważne dla ich zdrowia są witaminki zawarte w owocach, dlatego w ciągu ostatniego tygodnia to właśnie owoce były tematem głównym. Wybraliśmy się do sklepu, w którym jest duże stoisko, a owoców "do wyboru do koloru". Koszyk szybko się zapełnił i nasz pomysł na owocową przekąskę mógł się spełnić. Zanim jednak, odbyła się zabawa dydaktyczna „pudełko pełne owoców”.

Dzieci odgadywały, jaki to owoc za pomocą zmysłu dotyku i węchu. Przeliczaliśmy owoce i dzieliliśmy na egzotyczne i krajowe. Najwięcej frajdy sprawiło dzieciom nadziewanie na patyczki kolorowych kawałków. Powstały pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe.

Urszula Raczkowska – Filinowicz i Anna Olszewska

zdjęcia: Monika Olesiuk