Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Sałatka owocowa w grupie Wiewiórek PDF Drukuj Email
środa, 02 października 2019 21:11, odsłon: 306

Korzystając z bogactwa darów jesieni dzieci  z grupy WIEWIÓREK samodzielnie przygotowały sałatkę owocową. Dzieci przyniosły z domów owoce – gruszki, śliwki, jabłka, winogrono, banany, kiwi oraz brzoskwinie. Każdy mały kuchcik ochoczo zabrał się do pracy. Na początku dokładnie umyliśmy wszystkie owoce oraz swoje rączki. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem (tym razem drewnianym). Po ich pokrojeniu nastąpiło wymieszanie wszystkich witaminowych słodkości. Sałatka udała się, wyszła WYŚMIENITA!!

Nikogo nie trzeba było namawiać do jej spróbowania. Posiłek  przygotowany samodzielnie zawsze smakuje najlepiej. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom mnóstwo radości i satysfakcji. Teraz każdy  przedszkolak wie,  że owoce są smaczne i zdrowe, oraz zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Już planujemy kolejne zdrowe zajęcia kulinarne.

„Mniam, mniam owoce zjadam,

bo za nimi wprost przepadam.

Już śliweczki i jabłuszka

lecą wprost do mego brzuszka.”

 

Sezon na pyszne owoce w pełni!

 

Dziękujemy wszystkim rodzicom za przyniesienie owoców.

 

 

K. Szerszunowicz, S. Oleszow, U.  Augustynowicz

zdjęcia: K. Szerszunowicz

 

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information