Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w grupie Wiewiórek PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 września 2019 22:36, odsłon: 790

„Od rana uśmiech masz na twarzy, bo wiesz, że dzisiaj coś się zdarzy, przedszkolny świat, przyjazny tak tu poznasz wielkich przygód smak.” 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.

Tego dnia nasze nowe i drugoroczne przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy i to innej niż wszystkie. Przedszkolaki tuż po śniadaniu zaczęły całodniowe obchody swojego święta. Dzieci otrzymały to co lubią najbardziej - pędzle i farby - oraz olbrzymią płaszczyznę rozciągniętej między nóżkami stolików folii stretch. Malowanie umilała spokojna muzyka relaksacyjna. Każdy, bez wyjątków, wykazał się olbrzymim talentem plastycznym i kreatywnością przekształcając zwykła folię w swoiste arcydzieło. Następnie by nieco rozruszać swoje ciało dzieci odleciały na wielkiej miotle do krainy tańca. Czasem trudno było na nią zdążyć i trzeba było się wykazać olbrzymim refleksem. Na szczęście wszystkie przedszkolaki buły bardzo zwinne i to zadanie nie sprawiło im większej trudności.

W krainie tańca przy użyciu kolorowych chust wykonały choreografie do utworu muzyki klasycznej „Pizzicato”. A w nagrodę posypały się kolorowe balony. Radosnym piskom nie było końca, a na twarzy każdego przedszkolaka zagościła szczera radość.

Ukoronowaniem tego dnia były zdjęcia w iście szampańskiej atmosferze. Dzieci pozowały z rekwizytami, a po wyjściu z fotobudki obdarowane zostały medalami – odznakami Radosnego Przedszkolaka. Jesteśmy pewne, że ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci.

Urszula Augustynowicz i Swietłana Oleszow

zdjęcia: Katarzyna Szerszunowicz