Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Jeżyki i Sarenki poznają grzyby Puszczy Białowieskiej PDF Drukuj Email
środa, 25 września 2019 21:50, odsłon: 293

W dniu 20.09.2019 r. dzieci z grup Jeżyków i Sarenek wzięły udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych z okazji XXV Wystawy grzybów Puszczy Białowieskiej na Zamiejscowym Wydziale Leśnym Politechniki Białostockiej w Hajnówce. Specjalistki do spraw edukacji Białowieskiego Parku Narodowego, panie dr Joanna Bober i Hanna Szmidt przeprowadziły warsztaty z wykorzystaniem mini ekspozycji świeżych owocników. W interesujący sposób opowiedziały dzieciom o grzybach jadalnych i trujących.

Przedstawione zostały również grzyby nadrzewne, potocznie zwanymi hubami. Przedszkolaki miały możliwość polisensorycznego poznawania naturalnych okazów grzybów: oglądały, dotykały a także wąchały. Trzeba dodać, że nie wszystkie zapachy były przyjemne… Dzieci dowiedziały się też, że nie należy niszczyć jakichkolwiek grzybów, gdyż wzbogacają one środowisko przyrodnicze, ale też jakże pięknie wyglądają jesienią w lesie.

Na pamiątkę zajęć dzieci otrzymały emblematy grzybów do pokolorowania. To był ciekawie i mądrze spędzony czas.

 

U. Raczkowska-Filinowicz, J. Wołkowycka, B. Wołodkiewicz, U. Kiryluk i J. Karpiuk

zdjęcia: J. Wołkowycka i U. Raczkowska-Filinowicz

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information