Start Rok 2010/2011 Jesteśmy małe dzieci, które segregują śmieci

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Jesteśmy małe dzieci, które segregują śmieci
poniedziałek, 11 kwietnia 2011 22:23, odsłon: 1571

0024_miniW ramach realizowanego przez nasze przedszkole projektu EKOZESPOŁÓW odwiedziliśmy nowo powstałą Sortownię Odpadów w Hajnówce. Sześciolatki z grupy IV i V 7 kwietnia 2011 r. zdobyły kolejne doświadczenie i poszerzyły swoją wiedzę obserwując pracę w sortowni odpadów.

Dzieci dowiedziały się jakie to niesie korzyści dla ochrony środowiska w którym żyjemy. Obserwowały z uwagą jak wyselekcjonowane przez mieszkańców odpady,  trafiają do maszyn, które następnie je segregują (w oparciu o zmechanizowaną technologię oraz ręczną) i w ten sposób przyczyniamy się do ochrony naszej ziemi.

 

Z wielkim zdziwieniem przyjęły informację, że ze zmielonych plastikowych butelek powstaje materiał,  z którego szyje się popularne polary. Od tej chwili trudne słowo jakim jest „recykling” stało się zrozumiałe, a segregacja okazała się wcale nie taka trudna.

 

K. Kowalska

 


 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information