Start Rok 2018/2019 Katecheza katolicka w naszym przedszkolu

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Katecheza katolicka w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
piątek, 21 czerwca 2019 05:43, odsłon: 1220

Dnia 19 marca 2019 r. w Miejskim Domu Kultury odbył się Konkurs Poezji Religijnej poświęcony pamięci Ks. Prałata Mariana Świerczyńskiego. Wykonawcami były dzieci i młodzież katolicka z ośrodków edukacyjnych: przedszkoli, szkół podstawowych i średnich  i z okolic. Z Przedszkola Nr 3 z Rzecznej brały udział w konkursie dwie dziewczynki z grupy „Żubrów” Gabrysia Smyk i Monika Czerkaska. Otrzymały dyplomy za udział w konkursie. Gratulujemy odważnym dziewczynkom.

Na zajęciach katechezy katolickiej podczas realizacji tematu: „Spotykamy się z Bogie w kościele” w grupie 4-5 latków „Sarenek” postanowiłam przybliżyć dzieciom Dom Boży i zbudować miniaturę kościoła. Wspólnie zbieraliśmy i przygotowaliśmy materiały. Budowa trwała na przełomie maja i czerwca 2019 r. Dzieci wykonały wieżę z krzyżem, namalowały, wycięły i przykleiły witraże. Z pomocą przyszedł rodzic, dostarczył „lampkę wieczną”, która została umieszczona na głównej ścianie. Takie dzieło jest chluba i radością grupy. Naszą pracę wspomagała Monika Czerkaska z grupy „Żubrów”. Zajęcia w miały na celu poznanie kościoła, jego zadań i roli w życiu każdej katolickiej rodziny.

W czasie zajęć na religii katolickiej „Poznawaliśmy moc Jezusa”. Pan Jezus uciszył burzę na jeziorze ponieważ jest Bogiem. Posiada moc jakiej nie ma żaden człowiek. Potrafi czynić nadzwyczajne rzeczy które trudno wytłumaczyć. Są to cuda, które może czynić tylko Bóg. W naszych sercach też czasem szaleje burza kiedy kłócimy się, krzyczymy na kogoś. Najskuteczniej potrafi nas uciszyć Pan Jezus.

Dzieci nauczyły się śpiewać z gestami: „Na jeziorze wielka burza”, poza tym budowały łódki ze skorupki orzecha włoskiego. W łupinie umieściły plastelinę, a w niej wykałaczkę oraz żagiel przez siebie wymalowany. Nie obeszło się bez puszczania łódek na wodę. 

Nasze spotkania z Jezusem naszym Przyjacielem są okazją do radości i wyrażenia wdzięczności Bogu za Jego miłość do nas. Z gestami śpiewaliśmy przy gitarze piosenki by pokazać naszemu Bogu swoją miłość i radość. „Gdy Boży Duch wypełnia mnie, jak Dawid śpiewać, klaskać, wielbić, skakać chcę”. Z Jezusem – Moja droga jest prosta…

 

S. Marta Borkułak – katechetka

 

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information