Start Rok 2018/2019 Uroczyste nadanie naszemu przedszkolu imienia Żubra Pompika.

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Uroczyste nadanie naszemu przedszkolu imienia Żubra Pompika. PDF Drukuj Email
środa, 12 czerwca 2019 22:17, odsłon: 2298

Wyczekiwany przez całą społeczność przedszkolną dzień w końcu nadszedł… przy pięknej pogodzie, 31 maja rozpoczęła się uroczystość nadania naszemu przedszkolu imienia Żubra Pompika. Punktualnie o godzinie 10.00 uczniowie z Technikum Leśnego w Białowieży, dźwiękiem sygnałówek oznajmili  początek tej podniosłej chwili. Rozbrzmiał hymn przedszkola, który dumnie wszyscy odśpiewali. Następnie -  Dyrektor przedszkola, pani Dorota Ewelina Durzyńska serdecznie powitała licznie zgromadzonych na placu przedszkolnym gości, rodziców, dzieci oraz pracowników przedszkola.

Naszym honorowym gościem był oczywiście pan Tomasz Samojlik – popularyzator przyrody, rysownik i twórca Żubra Pompika oraz autor książek i komiksów dla dzieci, który otrzymał tytuł Przyjaciela Przedszkola oraz symboliczne klucze do naszej placówki. Prowadząca uroczystość – Agnieszka Panasiuk - Kaczoch  poprosiła o zabranie głosu gości, którzy chcieli się podzielić z nami swoimi doświadczeniami, wspomnieniami, wrażeniami dotyczącymi naszego przedszkola. W imieniu Burmistrza Miasta Hajnówka – pana Jerzego Siraka, głos zabrał Sekretarz Gminy Miejskiej Hajnówka – pan Jarosław Grygoruk, który pogratulował i podziękował pani dyrektor i wszystkim pracownikom przedszkola, zarówno za dzisiejszą uroczystość, jak też za dotyczczasową pracę. Kolejno głos zabrali również: starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku - pan Andrzej Korolczuk, pan Tomasz Samojlik – chyba troszeczkę wzruszony…,  Kierownik Zespołu  Oświaty, Kultury i Sportu – pani Jolanta Stefaniuk, która przekazała ufundowany przez Urząd Miasta Hajnówka sprzęt nagłaśniający. Przewodnicząca Rady Rodziców Paulina Pietruczuk wspólnie z rodzicami złożyła nam życzenia owocnej pracy, wielu sukcesów i satysfakcji z osiągnięć, wręczyła grawerton i kosz słodkości. Gratulacje i wyrazy uznania przekazali nam również: Dyrektor Przedszkola nr 2 w Łapach - pani Aneta Perkowska, Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej – pani Lucyna Wojciuk, Wicedyrekor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Hajnówce - pani Helena Pietruczuk, Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 im. Henryka Sienkiewicza - pani Bożena Markiewicz, która w imieniu dyrektorów hajnowskich szkół i przedszkoli przekazała na ręce naszej pani dyrektor grawerton z podziękowaniami, dr Eugenia Panfiluk- pani Prezes Stowarzyszenia Wiedzy i Innowacji w Hajnówce oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. T. Rakowieckiego – pani Alla Gryc, pani Paulina Monach - skarbnik z Lokalnej Grup Działania „Puszcza Białowieska”. Głos zabrali również pani z MOPS – Barbara Sienkiewicz – Surel,  ks. mitrat Michał Niegierewicz – proboszcz parafii prawosławnej p/w Św. Trójcy w Hajnówce oraz ks. kanonik Józef Poskrobko – proboszcz parafii katolickiej Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce, którzy złożyli gratulacje i podziękowania dyrektorowi oraz wszystkim pracownikom przedszkola.

 

Pani dyrektor naszego przedszkola opowiedziała zgromadzonym gościom, jak to się wszystko z tym naszym nadaniem imienia w ogóle zaczęło... Następnie, przy dźwiękach hymnu przedszkola została wyświęcona tablica pamiątkowa z nowym imieniem  i – poprzez uroczyste przecięcie wstęgi -  nastąpiło otwarcie wystawy fotografii Krzysztofa Onikijuka – fotografa Puszczy Białowieskiej, miłośnika przyrody, autora książek o puszczy. Następnie, zaproszona specjalnie na naszą uroczystość Bajanka, czyli pani Monika Skikiewicz z Poznania, zaprosiła do obejrzenia występów naszych milusińskich. W tańcach, ilustracjach ruchowych i wierszach zaprezentowały się wszystkie grupy wiekowe. Przedszkolaki zaprezentowały się w specjalnie na tę okazję zaprojektowanych koszulkach z logo naszego przedszkola, ufundowanych przez rodziców. Cieszymy się, że zawsze możemy na nich liczyć – bardzo dziękujemy.

 

Rozstrzygnięto konkurs na „Leśne słodkości” przygotowane przez rodziców. Wśród 25 rodzin które przystąpiły do konkursu przyznano I miejsce Jonaszowi Opolskiemu i jego mamie za „Leśną polanę”, II miejsce Gabrieli Gołowaczyk - Bura i jej mamie za „Dary lasu”, III miejsce Amelii Leoniuk i jej mamie za „Leśne smakołyki”, wyróżniono Pawła Ochryciuka i jego mamę za „Mufinki Polinki” oraz Mikołaja Sacharczuka i jego mamę za „Leśny torcik”. Wszyscy uczestnicy otrzymali „babeczkowe” medale i upominki. Konkurs na hymn przedszkola wygrała nauczycielka naszego przedszkola – Anetta Trusiewicz – Kolinko.  Agnieszka Panasiuk – Kaczoch zaprosiła do wysłuchania piosenek w wykonaniu Studia Piosenki Estradowej z Hajnowskiego Domu Kultury, pod kierownictwem pani Marty Gredel – Iwaniuk. Następnie Bajanka zachęciła wszystkie dzieci do wspólnych zabaw. Były też lody i inne słodkości, a więc mnóstwo frajdy i uciechy. Pani dyrektor wręczyła podziękowania naszym sponsorom, których pomoc przy organizacji uroczystości była nieodzowna oraz pogratulowała zespołowi do spraw nadania imienia: koordynatorowi - Elżbiecie Wołkowyckiej, Jolancie Wołkowyckiej, Anecie Trusiewicz – Kolinko, Annie Sawickiej oraz Annie Prokopiuk.

Pracy przy nadaniu imienia przedszkolu było mnóstwo, ale warto było… Uroczystość jeszcze długo będziemy wspominać z rozrzewnieniem. Żubr jest królem naszej puszczy. Pompik jest bohaterem naszego przedszkola.

 

Uroczystość nadania imienia „Żubra Pompika” dla Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce została objęta honorowym patronatem Kuratora Podlaskiego Oświaty w Białymstoku.

Patronat medialny objęła TV Kablowa Hajnówka, pan Zbigniew Dzwonkowski, pan Artur Smykla z „Nowin Podlaskich” i „Gazeta Hajnowska”.

 

Sponsorzy uroczystości:

 

1.              Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola

2.              Rada Rodziców Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce

3.              Kancelaria Prawna Marek Wasiluk

4.              Urząd Miasta Hajnówka 

5.              Starostwo Powiatowe w Hajnówce

6.              Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Hajnówce

7.              Sobex Krzysztof Bednarz

8.              Mineral Spółka A. i S. Ojdana

9.              Piotr i Danuta Golonko 

10.           Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce

11.           TV Kablowa Hajnówka Kiędyś i Kiryluk

12.           Agnieszka Perdion – Smykla

13.           Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Innowacji Eugenia Panfiluk

14.           PHU Rafix Szaliłow Krzysztof

15.           Bank Spółdzielczy w Bielsku Podlaskim

16.           Mango Hurt i Detal Mirosław Popow

17.           Jarosław Kiślak PHU KERAJ LOGISTICS

18.           Stacja Kontroli Pojazdów AutoFranek Marcin Frankowski

19.           DuoMed Popow

20.           Sklep rybny s.c. Dziubonos M., Dawidziuk Z.M.

21.           Kwiaciarnia Agatka – M. i A. Filipiuk

22.           Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Hajnówka

23.           Garniec Podlaski W. Oksentowicz

24.           Optima. Producent opakowań z tektury falistej. A.i A.Tokajuk

25.           EkoHerba Karol Sidoruk

26.           Zakład Fotograficzny Foto Studio Zbigniew Dzwonkowski

27.           Mirosław Borowik Broker Ubezpieczeniowy Hajnówka

28.           Mint Centrum Ogrodnicze Agro-Team, Hajnówka

29.           Lewiatan sklep spożywczy ul. Bielska 52

30.           AUTO MAG Sklep Motoryzacyjny Jan Bowtruczuk

31.           Opakowania Andrzej Wawrzeniuk sklep Hajnówka

32.           Wylęgarnia drobiu Warka

33.           Ireneusz Stawarz

34.           IBUD Grzegorz Iwaniuk

35.           Firma Danpro Daniel Prokopiuk

36.           Piekarnia EMMA – Borowik s.j.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie wszystkim sponsorom i życzliwym osobom za pomoc przy organizacji uroczystości i liczymy na dalszą owocną współpracę.

 

Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska

 

Zespół ds. nadania imienia:

 

Elżbieta Wołkowycka

Jolanta Wołkowycka

Anetta Trusiewicz – Kolinko

Anna Sawicka

Anna Prokopiuk

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information