Start Rok 2018/2019 „Niewidomi są wśród nas”- spotkanie warsztatowe w grupach starszaków

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

„Niewidomi są wśród nas”- spotkanie warsztatowe w grupach starszaków PDF Drukuj Email
środa, 12 czerwca 2019 05:26, odsłon: 1328

W dniu 3 czerwca 2019 roku grupa Żuberków i grupa Sarenek, miały okazję uczestniczyć w warsztacie edukacyjno- wychowawczym pod nazwą: „Niewidomi są wśród nas”-  zorganizowanym przez Koło Terenowe Polskiego Związku Niewidomych w Hajnówce. Celem spotkania było pokazanie najmłodszym zasad funkcjonowania osób niewidomych. Dzieci obejrzały film pt. „N” jak „niewidomi”, który ukazał świat osób niewidomych i ich funkcjonowanie w codziennym życiu.

Żuberki i Sarenki, poprzez doświadczenia mogły poczuć jak to jest nawlec igłę nie korzystając z narządu wzroku, jak się przemieszczać z miejsca na miejsce oraz jak zaparzyć sobie herbatę. Pani Ala i pani Dorota zaprezentowały książki dla osób niewidomych, specjalistyczne oprogramowanie do pracy przy komputerze, jak również urządzenie do rozpoznawania lekarstw.

Dzieci miały możliwość bliższego poznania świata niewidomych oraz słabo widzących, dla których pomoc osoby trzeciej w pewnych sytuacjach może być niezbędna. Nasza Pani Dyrektor Dorota Durzyńska serdecznie podziękowała gościom za wspólne spotkanie.

 

Anetta Trusiewicz - Kolinko, Anna Sawicka

Zdjęcia: Anna Prokopiuk

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information