Start Rok 2010/2011 Przedszkolaki sadziły drzewa

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Przedszkolaki sadziły drzewa
poniedziałek, 11 kwietnia 2011 20:46, odsłon: 1400

0022_mini

Nasze przedszkole powoli staje się przedszkolem leśnym . Każda grupa wiekowa ma już logo wybranego zwierzątka, wszyscy jesteśmy opiekunami naszej planety, a teraz stajemy sie małymi leśnikami i to w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Dnia 6 kwietnia, w ramach prowadzonej w tym roku przez naszą placówkę kampanii ekologicznej  "Program Ekozespołów", na naszym placu przedszkolnym sadziliśmy drzewa.

Uczył nas tego leśnik - Pan Marek Mackiewicz, który już od dawna pomaga zrozumieć dzieciom z naszego przedszkola zasady życia zgodnie ze środowiskiem. Dwie grupy sześciolatków i pięciolatki zabrały z placówki konewki, wodę oraz szpadel i ochoczo wzięły się za sadzenie drzew: sosen i  świerków. Pierwsze drzewko zasadził pan leśnik, żeby pokazać dzieciom, jak prawidłowo powinno się to robić. A potem już dzieci sadziły, podlewały i zasypywały. Nawet nasze panie wspólnie posadziły dwa drzewka - ciekawe, jak duże wyrosną... No i na naszym placu przedszkolnym mamy własnoręcznie zasadzone drzewka. Będziemy o nie dbać. A kiedy staniemy się dorośli, chętnie przyjdziemy je odwiedzić. Będą pewnie wyższe od nas...


A. Kolinko, J. Wołkowycka

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information