Start Rok 2018/2019 Uroczyste rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego „Żubr Pompik i przyjaciele” już za nami!

Uroczyste rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego „Żubr Pompik i przyjaciele” już za nami! PDF Drukuj Email
wtorek, 16 kwietnia 2019 20:25, odsłon: 1749

Już za nami kolejny, rodzinny konkurs plastyczny zorganizowany przez nasze przedszkole dla naszych dzieci i rodziców. Tematem tegorocznego wyzwania był „Żubr Pompik i przyjaciele”, bohater żubrzej rodziny autorstwa Tomasza Samojlika. To nasz faworyt na najbliższe miesiące, gdyż już coraz bliżej uroczystość nadania imienia „Żubra Pompika” dla naszego przedszkola!

Podsumowując, w konkursie wzięło udział aż 38 rodzin i jest to jak do tej pory największy wynik – brawo! Przy super współpracy z Białowieskim Parkiem Narodowym udało nam się zorganizować szereg atrakcji dla każdego uczestnika.

31 kwietnia 2019 roku o godzinie 10.00 spotkaliśmy się w Pawilonie Edukacyjnym, mieszczącym się przy Pokazowym Rezerwacie Żubrów w Białowieży na uroczystym podsumowaniu rodzinnego przedsięwzięcia. Razem z naszymi przyjaciółmi z Białowieskiego Parku Narodowego, panami: Markiem Świciem i Tomaszem Kołodziejczakiem, nagrodziliśmy wszystkie rodziny za zajęcie I miejsca dyplomami, pamiątkowymi folderami oraz rzeczowymi nagrodami. Po raz pierwszy oficjalnie zaśpiewaliśmy nasz nowy hymn przedszkola i trzeba dodać, iż wyszło „Pompikowo!”

W dalszym programie uroczystości były:

·       wystawa prac konkursowych „Żubr Pompik i przyjaciele” – podobało się wszystkim,

·       zwiedzanie Pokazowego Rezerwatu Żubrów z przewodnikiem – tego dnia zwierzęta były wyjątkowo aktywne,

·       zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej pt. „Żubr – król Puszczy Białowieskiej” – opowieści pana Tomasza bezcenne…

·       przejazd kolumną samochodową udekorowaną zielonymi balonami – tego jeszcze nie było!

·       ognisko w jednym z najpiękniejszych obiektów turystycznych  BPN „Filipówka” w Starej Białowieży – to był idealny moment na "małe co nieco".

To był wspaniały, rodzinny czas spędzony w otoczeniu Puszczy Białowieskiej. Sprzyjała nam również wyjątkowo słoneczna jak na wczesną wiosnę pogoda.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, zaangażowanym rodzinom i mamy nadzieję na kolejne, plastyczno-ekologiczne wyzwania.

P.S. Pewnego dnia wystawę prac podziwiał pan Tomasz Samojlik – był pełen uznania dla wszystkich autorów.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów. Byli nimi:

·       Białowieski Park Narodowy

·       Urząd Miasta Hajnówka

·       Nadleśnictwo Białowieża

·       Nadleśnictwo Browsk

·       Nadleśnictwo Hajnówka

·       Bank Spółdzielczy w Bielsku Podlaskim – Oddział w Hajnówce

Równie duże podziękowania dla pana Artura Smykli za przygotowanie pamiątkowych folderów - doceniamy czas temu poświęcony i duże zaangażowanie.

Organizatorzy:

Jola Wołkowycka, Ula Kiryluk, Justyna Karpiuk,