Start Rok 2018/2019 Dzień Wody u Zajączków

Dzień Wody u Zajączków PDF Drukuj Email
środa, 10 kwietnia 2019 20:49, odsłon: 1512

Światowy Dzień Wody jak co roku cieszy się wśród przedszkolaków osobliwym zainteresowaniem. Tego dnia dzieci ubierają się na niebiesko i zajmują tematem wody w różnorodny sposób. Grupa Zajączków miała jak zwykle parę ciekawych pomysłów na spędzenie miło i proekologicznie kolejnego dnia w przedszkolu.

Na podstawie gigant – planszy, dzieci poznały istotę obiegu wody w przyrodzie. Wyścigi rzędów zmobilizowały wszystkich do aktywności ruchowej a także szczególnej koncentracji uwagi potrzebnej do  przeniesienia łyżką kostki lodu po wyznaczonym torze. Warto dodać iż była to świetna okazja by wspomnieć o różnych stanach skupienia wody. Przedszkolaki miały czas na kolorowanie kropelek wody a każdorazowe mycie rąk w łazience było szczególnym, celebrowanym działaniem – wszystko na rzecz cennej Wody!

Jola Wołkowycka, Ula Kiryluk i Justyna Karpiuk

zdjęcia: Jola Wołkowycka i Angelika Koszel