Dzień Wody w grupie Żuberków PDF Drukuj Email
wtorek, 26 marca 2019 07:15, odsłon: 1599

22 marca świętowaliśmy „Dzień Wody”, staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie – do czego potrzebna jest woda? Odpowiedzi były takie: ludziom, zwierzętom, roślinom, Następnie badaliśmy i opisywaliśmy właściwości wody i wiemy, że woda jest przezroczysta, bez zapachu, ale smaczna do picia, bo gasi pragnienie.

Obejrzeliśmy film na tablicy interaktywnej –„Wędrówka kropelki wody. Poznaliśmy drogę wody zanim trafi do odbiorcy oraz wszystkie zabiegi poprawiające jakość wody.

Następnie badaliśmy co się rozpuści w wodzie – cukier, sól, mąka , kasza. Odpowiedzieliśmy, że rozpuszczanie substancji w wodzie przyśpiesza gorąca woda i jej mieszanie. Mieszaliśmy płyny i zobaczyliśmy, że syrop opada na dno, ale olej znajduje się na powierzchni wody. Badaliśmy zachowanie różnych przedmiotów w wodzie: magnez tonie  i przyciąga w wodzie przedmioty z żelaza, plastyk pływa.

Zakończyliśmy zajęcia degustacją wody z sokiem malinowym. Wiemy, że woda to nasz skarb i  należy ją  oszczędzać.

Krystyna Czurak

Zdjęcia:  Anna Sawicka