Start Rok 2010/2011 Przedszkolaki opiekunami planety

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Przedszkolaki opiekunami planety
piątek, 01 kwietnia 2011 21:44, odsłon: 1401

0021_miniDzieci z grupy pięciolatków i dwóch grup sześciolatków krok po kroku uczą się jak być mądrymi ekologami. Zgłębiając tajniki z zakresu  energii elektrycznej, stają się bardziej świadome konieczności jej oszczędzania oraz wpływu tych działań na naszą Ziemię.

W dniu 31 marca 2011 roku,  z udziałem zaprzyjaźnionego leśnika Marka Mackiewicza, wspierającego nasze ekologiczne działania, dzieci aktywnie obejrzały prezentację multimedialną  „Poradnik młodego ekologa – dbaj o naszą Ziemię”. Podczas wspólnej zabawy popisywały się znajomością zachowań ekologicznych a następnie poznały różne źródła energii; odnawialne i nieodnawialne. Rozwiązywały zagadki z tego zakresu, uczestniczyły w zabawach ruchowych o smoku Energusiu i „Prąd płynie”.  Podziwiały również kunszt nauczycielek w inscenizacji bajki „Prąd”, z której dowiedziały się, co to jest prąd? i skąd pochodzi? do czego jest potrzebny? a jaki jest zarazem niebezpieczny.

Bardzo ważny i poważny temat energii elektrycznej został przedstawiony w sposób prosty, humorystyczny i bardzo dostępny dzieciom.

M. Reduch

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information