Start Rok 2018/2019 Jak Zajączki uczyły się dokarmiać żubry i nie tylko….

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Jak Zajączki uczyły się dokarmiać żubry i nie tylko…. PDF Drukuj Email
niedziela, 17 lutego 2019 22:31, odsłon: 1701

13 lutego przedszkolaki z grupy Zajączków uczyły się jak dokarmiać zimą zwierzęta mieszkające w Puszczy Białowieskiej. Podczas wycieczki do Nadleśnictwa Browsk, pod profesjonalną opieką leśników: pana Bogusława Dawidziuka oraz pana Michała Androsiuka, uczestniczyły w pokazowym ich dokarmianiu. Świetną okazją do zaplanowanych zajęć był obchodzony 11 lutego Ogólnopolski Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. To był wyjątkowo dobry moment na uświadomienie jak należy to robić, bowiem nieodpowiedzialne działanie może przynieść więcej szkód niż pożytku.

Przedszkolaki poznały różnorodność zwierzęcej diety począwszy od najmniejszych odbiorców. Pod czujnym okiem leśników przygotowały „ptasią stołówkę”. Chwilę potem przy wypchanym po dach sianem brogu, dzieci dowiedziały się co jedzą inne, trochę większe zwierzęta: żubry, dziki, sarny, jelenie a nawet zające…

Szkoda tylko, że na wielkiej, leśnej polanie nie widzieliśmy żadnego zwierzaka. Pocieszała nas tylko świadomość, że jak tu później wrócą będą miały co jeść.

Była też chwila czasu na „biurową pracę” w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej. Dzieci bardzo chętnie pokolorowały sylwetkę największego ssaka Puszczy Białowieskiej – żubra, gdy tymczasem pan Michał opowiadał przedszkolakom o nim przyrodnicze ciekawostki.

Bardzo dziękujemy leśnikom za wspaniałe przyjęcie i pouczającą lekcję o zwierzętach.

 

Można poczytać więcej:

http://www.browsk.bialystok.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/-zajaczki-w-lesie-

 

 

 

J. Wołkowycka, U. Kiryluk i J. Karpiuk

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information